Röportaj - Zafer Mutlu:“7 yıldızı tamamlamaya geliyoruz” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Zafer Mutlu:“7 yıldızı tamamlamaya geliyoruz”

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu ile bir araya gelerekyerel seçim çalışmaları, Başiskele’de neler yapacağı, nasıl bir belediye başkanı olacağını konuştuk.Bir kartopu olarak başladığımız yolculuğumuz her geçen gün büyük çığa dönüşüyor diyen Mutlu;” 7 yıldız ile bir kent markası oluşturma çabası güzel bir şey. Ama bunun altının doldurulması lazım. Ciddi yetersizlik ve eksiklikler var. Biz yedi yıldızın içini doldurmaya, eksiklerini tamamlamaya geliyoruz.” dedi.

Kendinizden ve siyasi geçmişinizden bahsedersek…

Siyasete Milli Gençlik Vakfı’nda başladım. Bir ideal üzerine yetişip bu yolda, hizmet vermeye devam ediyorum. Partimiz hangi göreve layık görürse yerine getirmeye çalışıyorum. Son seçimlerde milletvekili adayı oldum. Şimdi de tabanımızın en yüksek oy aldığı Başiskele’de aday oldum. Başiskele doğumluyum ve Başiskele’de ciddi anlamda bir çevrem var. Gittiğimiz her yerde de insanlara dokunduk ve İlgi alaka dalga dalga büyüdü.Her taraftan destek ve davet taleplerine zor yetişir duruma geldik.

 

Aday olmaya nasıl karar verdiniz süreç, nasıl ilerledi?

En büyük avantajımız sahaya erken çıkmak oldu. Başiskele’de 3 aydır sahadayız.Kendi tanıdıklarım ve çevremin burada olmasının etkisi, partimin Başiskele’de yerel seçimlerdeki iddiası ile çok güzel bir mesafe kat ettik, halkımızdan da bir teveccüh oluştu. Bir kartopu olarak başladığımız yolculuğumuz her geçen gün  büyük çığa dönüşüyor. Diğer siyasi partilerin de netice alma anlamında tabanlarında bize karşı özel bir ilgi var. Bu bağlamda iki aday etrafında geçecek bir seçim söz konusu.

 

Başiskele’de gördüğünüz eksiklikler ve bunlara geliştirdiğiniz  projeleriniz neler? Nasıl bir Başiskele hayal ediyorsunuz?

“ARKAMIZDA TAMAMEN HALK GÜCÜ VAR”

 Başiskele ile alakalı öncelikle yönetim anlayışını değiştirmek istiyoruz. İstişare kültürünü  esas alıp her kesimine ulaşacağız.  İnsanların ayağına gidip annd açözüm üretme odaklı olacağız.Liyakatli bir kadro oluşturup işin uzmanları ile çalışmak istiyoruz.Adeleti ve eşitliği uygulamaya çalışacağız. İsraf noktasında çok dikkatli bir yönetim vaat ediyoruz. Bizim kimseye bir diyet borcumuz yok, arkamızda bir güç odağı ve şahıs yok, arkamızda tamamen halk gücü var.Tek diyetimizi de halka ödeyeceğiz.Milletle berabere bir yönetim istiyoruz.

“BAŞİSEKELE’DE BİR KURUŞ İSRAF EDİLMEYECEK”

Başiskele yeni bir ilçe 10 yıldır tek bir yönetim gücü tarafından yönetildi. Sıkıntılar da ortada, imar noktasında adaletsizleri tespit ettik ve halktan bu yönde değerlendirmeler alıyoruz. Şehir merkezinin olmayışı, 5 beldenin bağının olmaması ulaşım ağı sıkıntısı çarpık kentleşme temel sorunumuz. Aktivite merkezlerininin ve kültür sanat etkinliklerinin olmayışı. Bölgede turizmin gelişmemiş olması gibi bir çok sıkıntı var.  Eksikleri tespit ettik ve projeler geliştiridk, ama gerçek projemizi yönetimi aldığımız zaman halkla yaptığımız istişareler sonucunda her bir kuruşun israf edilmeden doğru kaynak ve yatırımlara aktaracağımızı söylüyoruz.

1 - Kopya

 

“7 YILDIZI TAMAMLAMAYA GELİYORUZ”

Biz geçmiş yönetim ve başkanlara teşekkür ederiz.  1 Nisan itibariyle aldığımız bu bayrağı daha yukarıya taşıyacak bir performans göstermenin içinde olacağız.  Başiskele Belediyesinin 7 yıldız ile bir kent markası oluşturma çabası güzel bir şey. Ama bunun altının doldurulması lazım. Ciddi yetersizlik ve eksiklikler var. Biz yedi yıldızın içini doldurmaya, eksiklerini tamamlamaya geliyoruz.

 

SEÇMEN ETRAFMIZDA KENETLENMİŞ DURUMDA

Tüm seçmene nasıl ulaşıyorsunuz , neler söylüyorsunuz ?

İnsanlara ulaşabileceğimiz tüm kanları kullanıyoruz. Sosyal medyada, basın yoluyla , birebir evlerde okakta, camide,kahvehanede her yerde seçmenin ayağına gidiyoruz. Son süreçte oluşan ilgi bizi isteklere cevap verme noktasına getirdi. Seçmen etrafmızda kenetlenmiş durumda.Bunu hissedebiliyoruz. Bu sorumlukğu alarak , seçmenin yüzünü kara çıkarmamaya gayret ediyoruz.

DSC_0063 zafer

 

BİZ PARTİ ROZETİMİZİ ÇIKARTTIK

Genelde belediye başkan adayları seçildikten sonra her kesime hitap edeceğiz diye parti rozetlerini çıkarırlar biz kampanyaya başlar başlamaz.  Saadet partisi rozetimizi çıkarttık. Türk bayrağı rozetini taktık.  Her kesimden insanın etrafımızda kenetleneceği bir yapı kurmaya çalışıyoruz. Sadece seçmenden şunu rica ediyoruz.Adayların ve projelerin yarışacağı  bir seçim olmasını istiyoruz. Seçimler yerel seçim havasında geçerse, bir genel seçim havası oluşmazsa, vatandaşlarımız bu seçimleri yerel seçim olarak değerlendirirse biz ciddi manada bu yarışı kazanırız.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99