Röportaj - Şehrin göz bebeği ‘’MAİDE’’ - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Şehrin göz bebeği ‘’MAİDE’’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İslam Yücel’in Genel Müdürlüğü’nü yaptığı Antikkapı A.Ş.’nin Sekapark 2.Etap’ta bulunan restoranı ‘Maide’; kısa sürede zengin ve lezzetli menüsü, cep yakmayan uygun fiyatları ve nezih ortamıyla şehrin göz bebeği haline geldi.

 Önceki yıllarda Özsar Restaurant’ın faaliyet gösterdiği alandaki Seka Sahil-2 Restaurant yenilenerek  geçtiğimiz Temmuz ayında ‘Maide’ adıyla hizmete açıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı A.Ş.’nin Genel Müdürü İslam Yücel ile bir araya gelerek ‘Maide’ nin nasıl kısa sürede şehrin en çok tercih edilen mekânlarından biri haline geldiğini konuştuk. ‘Maide’ yi ustalık eseri olarak planladık diyen Yücel; Maide’yi planlarken alelade bir sosyal tesisten ziyade gerçekten şehrin misafirhanesi konumu yüklenecek bir tesis yapmak istedik. Şehrimizin insanı burayı çok çabuk kabullendi, gelecek yıl beklediğimiz sayılarına bugün ulaştık.

 

 “HERKES KAZANIYOR”

Bu kadar kısa sürede sahiplenilmesi mekânın uygun fiyatlı olmasından mı kaynaklanıyor?

Şöyle Antikkapı A.Ş. belediyenin direkt iştirak şirketi değil, iştirakinin iştiraki yani ben bugün sattığım yemekle, düğünle, ticaretle ayakta duruyorum. Belediyenin buraya direkt kaynak aktarması gibi bir durum söz konusu değil. Yani burası yaptığı ticaretle ayakta duran bir kurum. Fiyatlandırmayı da şöyle yaptık başa baş noktasında döndüğümüz sürece biz kar ettik gözüyle bakacağız dedik. Fiyat politikasınıda maliyet artı işçilik şeklinde belirledik ama vatandaşın da burayı boş geçmesini istemedik. Şu anda hizmet ekibimiz oturdu, menümüz oturdu. Dolayısıyla bizi çok çabuk kabullendi ve hizmet kalitemizi takdir etti. Yeni yılda Maide hiçbir şekilde Antikkapı A.Ş.’nin cebinden almıyor ama devasa paralar da kazandırmıyor. Hem vatandaş ucuz hizmet alıyor, hem de bizler zarar etmiyoruz. Böylece herkes kazanıyor.

IMG_2853

 

“HER KESİMİ YAKALADIK”

Burada esnafı da mağdur etmememiz gerekiyordu. Esnaftan uzak bir noktadayız ve yanında mağdur olacak bir komşu esnaf da yok. Dolasıyla Maide istediğimiz hedefe geldi hatta geçti bile. Benim hayalim şuydu; asgari ücretle geçinen bir aile ayda bir kez dahi olsa burada yemek yiyebilsin, rakamlar ortada bir sefer değil üç sefer bile yiyebilir.Her kesimi yakaladık, yöresel çalışmalarımız da var. Yoğun bir şekilde şehrin hizmetine girdik.

 

IMG_2896

GEBZE BÖLGESİNDE YENİ BİR ‘MAİDE’

Bundan sonraki süreçte bir tane daha ‘Maide’ yapılacak mı?

Yeni yönetimin bir tane daha ‘Maide’ yapma düşüncesi var, bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. İzmit dışında bir bölgede Gebze bölgesinde yapılması gibi bir takım planlamalar yapılıyor. Ama şehirde kesinlikle esnafın zarar görmediği bir şekilde çalışmalar yapılacak.

 

İKİ AYRI BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

3 bin metrekare alana sahip olan restoran, iki bölümden oluşuyor. Batı kısmında kalan bölümün üst katı 400 kişilik nikah salonu, alt katı ise 300 kişilik düğün salonundan oluşuyor. Doğuda kalan bölüm ise mutfak ve restoran şeklinde. Restoranda kapalı alanda 500, açık alanda ise 300 kişilik alan bulunuyor. Ayrıca restoranın üst katında toplantılar için 75 kişilik, 50 kişilik ve 25 kişilik toplantı salonları bulunmakta. Bulunduğu konum toplantı salonlarının güzelliği ve mutfağı açık mutfak şeklinde olmasının büyük artı olduğunu dile getiren Yücel ; “Evime almadığım hiçbir şeyi Antikkapı A.Ş. satın alma bölümünde göremezsiniz. Önce para hassasiyeti değil kalite hassasiyetini gözetiyoruz. Antikkapı A.Ş. bu şehrin bir markasıdır. Belli bir kalite standartında ilerliyoruz. Maide’ye üretim olarak dışarıdan hiçbir şey almıyoruz. Her şeyi burada kendimiz üretiyoruz.

IMG_2936

 

3 MENÜ BULUNUYOR

Sabah 08.00 ile 24.00 arasında açık alacak restoranda 90 personel hizmet vermekte. Özellikle mutfak personeli kadın çalışanlardan tercih edildi. Restoranda 3 farklı menü bulunmakta. İlki steak menü. Et çeşitlerinin bulunduğu bu menüde fiyatlar yine de ortalamanın altında. İkinci menü ise Kocaeli’nin yöresel yemeklerinin olduğu menü. Üçüncüsü ise tüm restoranlarda bulabileceğiniz yemeklerden oluşan bir menü. Bu menüdeki fiyatlarda piyasanın altında.

 

BU TESİSTE REZERVASYON YOK

Hafta için kahvaltı tabağının 18,5 lira olduğunu kaydeden Yücel” Hafta sonu ise açık büfe kahvaltımız 29 lira. Toplantılar dışında bu tesiste rezervasyon yapmayacağız. Burada gelip bir liraya simit çay yiyen de, en pahalı menümüzü yiyen de aynı seviyededir. Kimseyi ayırmıyoruz. Burası kamunun yeri. dedi.

IMG_2903

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99