Röportaj - Belediyeyi ben yönetmeyeceğim, benim kuracağım ekip yönetecek - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ

Belediyeyi ben yönetmeyeceğim, benim kuracağım ekip yönetecek

Adaylığı açıklandıktan sonra gittiği her yerde İzmit halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen ile kahvaltıda bir araya gelerek yerel seçim sürecini, projelerini ve çalışmaları değerlendirdik.

Saadet Partisi’nin yerel seçimlerde aday çıkarmış olmak için aday çıkarmadığını belirten Özen;”Seçmen iktidardan da muhalefetten de yorulmuş. Bu anlamda Saadet Partisi seçmene yeni bir umut olmaya geldi “dedi.

a4

 

İNANMIŞ 40 İNSANLA İZMİT’İ KAZANIRIM

Nerede bir etkinlik yapılsa her yeri doldurabiliyorsunuz bunu neye bağlıyorsunuz?

Hocanın kurmuş olduğu bir teşkilat yapısı var gelenek yani. İnsanlar görerek çalışmayı umuyorlar.. Geçen hep beraber toplantı yaptık 40 bin oyu siz alacaksınız dedim nasıl alacağız diye sordular. Her birinize bin oy düşüyor dedim. Bunun kestirmesi nedir yüz tane onluk adam bulacaksınız en kolay yolu bu toplam da 40 bin oy yapar dedim. Böyle bir teşkilat modeli varsa, bizim hemen olayı kurgulayıp, planlayıp, anlayıp dağılmamız. İnsanlar buna inanınca çalışıyor diyor bana düşen yüz tane adama ulaşmak. İnanmış 40 insan bu şehri kazanır. Bana inanmamış 500 adam vermeyin, inanmış 40 adam verin bir ayda İzmit’in altını üstünü getiririz.

 

BİZE OY VERMEK İÇİN SANDIĞA GİDECEKLER

Şu ana kadar kaç kişiye ulaşabildiniz?

Şahsımla ilgili şöyle söyleyeyim;.Biz insanlarla tanıştığımızda bizim için oy istemeye  gideceklerini söylüyorlar. Senin olaylara bakış açın, belediyecilik anlayışın bize göre, bizim sana destek olup elimizden bize oy vermek için sandığa gidecekler.ne geliyorsa onu yapmamız lazım diye söylüyorlar. Kocaeli’de sandığa gitmeme oranını biz düşüreceğiz biz olmasaydık ciddi oranda sandığa gitmeme oranı olacaktı. Bizim vesilemizle, bize oy vermek için sandığa gidecekler.

 

a3

Sizin sandığa yönlendirdiğiniz insanların sandıkta karar değiştirme ihtimalleri var mı?

Kesinlikle ihtimal yok. Çünkü seçmenin düşüncesi ben ittifaklara vermeyeceğim bıktım diyor. Adayını beğenmiyor dolayısıyla böyle bir durumda benim sandığa gitmemin bir anlamı yok diye düşünüyor. Ama sizin çıkışınızdan sonra sizinle tanıştıktan sonra sandığa gideceğim diyenlerin sayısı çok.

 

HDP İLE İLGİLİ BİR ALGI OPERASYONU VAR

HDP hakkında ne düşünüyorsunuz?

HDP ile ilgili bir algı operasyonu var. HDP  ile iş birliği yapıyormuşsunuz diyorlar, nerede iş birliği yapıyorum söyleyin istifa edeceğim diyorum. Kimse cevap veremiyor. Böyle bir algı operasyonu yapmalarının nedeni, Saadet’in birden oylarının artması diye düşünüyorum.

a1

 

BİZİM İZMİT’İ ALMAMIZ İÇİN HER ORTAM HAZIR

Bayan aday olmak bir avantaj mı sizce?

Bayan aday olmak şu anda İzmit’te bir avantaj değil. Bir tane olsaydı belki avantaj olabilirdi ama üç tane bayan adayın yarıştığı yerde aday olma bir avantaj değil diye düşünüyorum. Ben her zaman şunu dedim İzmit bizi bekliyor. Bizim İzmit’i almamız için her ortam hazır, sadece bizim bu insanlara ulaşmamız lazım ve ulaşacağız.

 

BELEDİYEYİ BEN YÖNETMEYECEĞİM, BENİM KURACAĞIM EKİP YÖNETECEK

Nasıl bir başkan olacaksınız peki?

 Belediye başkanlığını sadece bir fen işleri müdürü çevre ve park müdürü olarak görenler gibi bir başkanlık yapmayacağım. Başkan dediğin sadece bina yapan imar alanları açan park yapan memur değildir. Başkan o şehrin tamamından 350 bin insanından gencinden çocuğundan yaşlısından tohumundan ağacından körfezinden sorumlu olan hizmetkâr demektir. Başkan protokol adamı değil hizmet adamıdır. Benim başkanlığımda bina ve imar işlerini fen işleri müdürü yapacaktır. Ben yapmayacağım. Belediyeyi ben yönetmeyeceğim, benim kuracağım ekip yönetecek. Ben bu şehrin insanlarıyla çocuklarıyla gençleriyle kadınlarıyla ihtiyarlarıyla ilgileneceğim .

 

a1

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99