Röportaj - Gönül belediyeciliği şiarıyla, Başiskele'yi birlikte yöneteceğiz - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

"Gönül belediyeciliği şiarıyla, Başiskele'yi birlikte yöneteceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 12 Ocak Aday Tanıtım Toplantısı’nda AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan M.Yasin Özlü, ‘gönül belediyeciliği’ şiarıyla samimiyet, tevazu ve samimiyetle her gün ara vermeden Başiskele’i uçtan uca gezmeye devam ediyor.

2019 Yerel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti  Başiskele Belediye Başkan Adayı  olarak açıklanan Yasin Özlü, ‘gönül belediyeciliği’ şiarıyla samimiyet, tevazu ve samimiyetle  her gün ara vermeden Başiskele’i uçtan uca gezmeye devam ediyor. Biz bu yola halkımızın hizmetkarı olmak ve gönül köprüleri kurma gayesiyle çıktığını belirten Özlü;” Bu doğrultuda da hane hane dolaşarak sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmıyoruz.” dedi.

 

Kendinizden bahseder misiniz?

1980 yılında Başiskele’de doğdum, evli ve üç çocuk babasıyım.İlkokulu Başiskele’de, ortaokulu ve liseyi İzmit’te tamamladım.2004 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldum ve sonrasında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansımı tamamladım.Liderliğine her zaman hayran olduğum Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, 2001 yılında kurulan AK Parti’nin Kocaeli İl Gençlik Kolları kurucusu olarak bu hizmet yolunda bir nefer olmaya çalıştım.2006 - 2009 yılları arasında 2. Dönem Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı ve 2009 – 2012 yılları arasında AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyesi olarak aktif siyasi çalışmalarıma devam ettim.Türkiye Atletizm Federasyon Yönetim Kurulu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü üyeliği görevlerinde bulundum.Belde A.Ş. Gülen Yüzler Müdürlüğü ve ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Özel Kalemi olarak görev aldım.Sırasıyla SekaPark A.Ş. ve Antikkapı A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttüm.2015’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde tramvay ve çevre dostu akıllı otobüsleri Kocaeli’ne kazandırarak UlaşımPark A.Ş. Kurucu Genel Müdürü olarak kentime hizmet etme imkânı buldum. Ulaşım alanında yeni bir dönemi kentimizde başlatmanın mutluluğuyla yeni hedefler ve projelerle; doğup, büyüdüğüm topraklara hizmet etmek arzusuyla Başiskele Belediye Başkan Aday Adaylığı sebebiyle UlaşımPark A.Ş. Genel Müdürlük görevimden istifa ettim.  Tahsilini yaptığım iletişimde, aktif siyasete ve yönetim kademelerinde edindiğim nacizane bilgi ve deneyimleri, Başiskele’mize seferber etmek için bu göreve talip oldum.

 

YAS

 

“REİSİMİN ÇAYCISI OLSAM BANA YETER”

Aday adayı olmaya nasıl karar verdiniz?

“Reisimin çaycısı olsam bana yeter” diyen, kendini davaya adamış bir gencin hayaliydi aslında.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı zamanından itibaren liderliğine hayran olduğum Cumhurbaşkanımızın 2001 yılında partimizi kurarken Kocaeli teşkilatlarının oluşumu sırasında bende bu süreçte gençlik kolları kurucusu olma onuruna eriştim. Bizim yolumuzun başlangıcı; bu davanın birer neferi olabilme sevdası, Başiskele’mizin bir hizmetkarı, yeni medeniyetin inşasında bir işçi olabilmekti. Yıllar içerisinde aktif siyasette ve yönetim kademelerinde edindiğim nacizane birikimi, Başiskele’miz için seferber etmek düşüncesi ile yaptığım istişareler sonucunda aday adayı olmaya karar verdim.

 

“GİRİLMEDİK GÖNÜL BIRAKMIYORUZ”

Sahada çalışamlarınıza hız kesmeden devam ediyorsunuz , seçim süreci nasıl ilerliyor?

12 Ocak tarihinde Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve partimizin teveccühüyle Belediye Başkanı Adayı gösterildiğimiz aday tanıtım programın sonrası İlçe başkanımız Mustafa Koral ve teşkilatımız ile ziyaretlerimize ilk günden başladık. Çünkü biz bu yola halkımızın hizmetkarı olmak ve gönül köprüleri kurma gayesiyle çıktık. Bu doğrultuda da hane hane dolaşarak sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmıyoruz.

YAS2

 

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ŞİARIYLA”

 Başiskele Ovacık’tan Sepetlipınara, Serindere’den, Servetiye’ye uçtan uca 209 km2 alanda heyecanımızı hissettirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Mahalle muhtarlarımızdan, STK’lara, esnafımızdan kanaat önderlerimize, kadın, genç, çocuk, yaşlı her vatandaşımızla birlikte yöneteceğimiz Başiskele’mize dair istişarelerde bulunuyoruz. Gönül Belediyeciliği şiarıyla, Başiskele'yi birlikte yöneteceğimizi, birlikte her engeli aşacağımızı ve onların desteğiyle birlikte başaracağımızı dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz.  Ziyaretlerimizde gördüğümüz teveccüh,  halkımızın bizi sahiplenişi, sahadan aldığımız enerji gücümüze güç katıyor.Tevazu, samimiyet ve gayret ile çalışarak  gönül bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. 

 

 “CENNET YER BAŞİSKELE’M”

Başiskele’yi birkaç cümlede nasıl tarif edersiniz?

Nefesini içime çektiğim havası,Gençliğimin geçtiği sokakları, Doğup büyüdüğüm toprakları,Yeşiline, mavisine her şeyiyle hayran olduğum memleketim Başiskele’m.İlk nefesimi aldığım ve nasip olursa son nefesimi de verme arzusunda olduğum cennet yer Başiskele’m.

 

YAS3

 

BAŞİSKELE’Lİ HEMŞEHRİM, YÖNETİME DOĞRUDAN KATILACAK

Başiskele’de genel anlamda neler yapmayı planlıyorsunuz, nasıl bir yönetim tarzı hedefliyorsunuz?

Başiskele, mavi – yeşil bir zümrüttür.Başımız zirvelerde, ayaklarımızın ucunda Körfez gibi bir hazine var. Doğamızı koruyacağız.Mavimizi koruyacağız.Yeşilimize gözümüz gibi bakacağız. Sağlıklı ve temiz çevreden asla taviz vermeyeceğiz.Sıfır atık parolasıyla hizmet üreteceğiz.Geri dönüşümde yeni bir dönem başlatacağız. Mahalleyi koruyacağız, mahalle kültürümüzü yaşatacağız.Konut projelerinin, ilçemizin doğasına uygun inşa edilmesini sağlayacağız.Her işte şeffaflığı, her işte ortak aklı esas alacağız.Adalet ve liyakat her işimizin başı olacak.Belediyemizin tüm yatırım programlarını, stratejik planlarını, ilerleme raporlarını, mutlak şeffaflık içinde halkımıza açacağız.Önemli hizmet ve yatırımları,

İnsanımızın onayına sunacağız.Benim Başiskele’li hemşehrim, yönetime doğrudan katılacak,yönetimin doğrudan paydaşı olacak.İlçemizin standartlarını daha da artırmak için bütün kurumlarımızla, tüm sivil toplumla el ele, uyum ve ahenk içinde çalışacağız. Kültür ve sanata belediye icraatlarından bir icraat olarak bakmayacağız.Herkese hitap eden nitelikli kültür sanat projeleri geliştireceğiz.Hayatı; kültür, sanat ve irfanla zenginleştireceğiz.İstihdamı artırıcı ve teşvik edici özel projeler uygulamaya alacağız.  Köylerimize yönelik projelerle,Köylerimizin kalkınması için ter dökeceğiz.

 

7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞACAĞIZ

Biliyorsunuz ki, turizmde muazzam bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli değerlendireceğiz, işleyeceğiz.Turizm ve turizm endüstrilerini; gelire, ekonomiye, refaha dönüştürmeye daha çok gayret edeceğiz.İnsan merkezli, herkesi ve her kesimi kucaklayan, ekip çalışmasına önem veren yetkiyi ve yükü paylaşan, kurumsallaşmış bir yönetim anlayışıyla, dün yapılanlara sahip çıkarken yarının ihtiyaçlarını hep birlikte belirleyip, medeniyetimize, kültürümüze ve inancımıza uygun bir şehir inşa etme gayretinde olacağız. Hayalimizdeki şehri inşa ederken, gelecek nesillerimizi de, ihya etmeyi unutmayacağız.Çünkü biz biliyoruz ki, ihmal ettiğimiz bir nesil yıllarca çalışıp, inşa ettiğimiz şehri birkaç günde yerle bir edebilir.Bu nedenle geleceğimiz teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz için

7 gün 24 saat çalışacağız.

 

TEVAZU, SAMİMİYET VE GAYRET İLE

Halkımız için durmadan yorulmadan çalışarak, birlikte başaracağımıza gönülden inanıyorum. Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Yeni bir medeniyetin inşasında 2023 vizyonu doğrultusunda durmadan yorulmadan ilerleyeceğiz.Bu vesileyle bu platformda bizleri halkımızla bir kez daha buluşturduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Ali çelikiz - 08 Şubat 2019 15:42
Hayırlı olsun reis ne dersen o olur sonuna kadar yanındayız yasin kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun inşallah ..

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99