- Baba
Flaş Kocaeli

Baba

17 Haziran 2015 tarihli yazısı

Babalar günü için yazmayı düşünmemiştim hiç, çünkü özel günlerin benim için bir ehemmiyeti yok gerçekten. Bu günlerde babalar günü sebebiyle her yerde bir hareketlilik var, güzel sözler,yazılar, paylaşımlar,harekette bereket vardır böylede olsun her zaman inşallah..ekonomi can bulsun. Ama dilerim her gün böyle renkli hareketli olsun, bir birimizi sevelim sayalım, elimizden geldiğince ufak hediyelerle mutlu edelim.Sevgi bir güne sığmayacak kadar kutsal,coşkulu,değerli ve önemli...

"Evlat babanın sırrıdır" hükmünü araştırırken, seyyidim şöyle açıklamıştı.Çocuk babaya gelmeden önce amada dır.Suda,havada,toprakta yada gökyüzünde,babanın yediği içtiği gıdasında gizlidir.Baba rahmandır,rahiym olan anneye bu tohumu aktarır ve orada nütfe,cenin,cüz ve beden şeklini alır.Böylelikle Zat,sıfat,fiil cem olur. Baba da anne de çocukların alemi olur. Alem içeri alem... Baba veya anne ile ciddi sorunu olanlar maalesef ki yaşamları içersinde ciddi sorun yaşarlar.

Baba anne kadar duygularını ortaya koymaz daha mesafeli ve daha dengelidir.Varlığı çocukların yaşı ne olursa olsun güven vericidir ve her zaman sığınılacak limandır. Çocukların özgüvenli yetişmesinde babaların rolü gerçekten büyüktür.Kız babalarının durumu biraz daha farklı aralarında ki elektra kompleksi ki, 3-6 yaşında ki kız çocuklarının babaya aşırı düşkün olmasıyla anneyi rakip görmesi olarak açıklanır,bu bence çok daha uzun sürüyor,çok iyi hatırlıyorum,televizyonda yada radyoda müzik çalardı babam annemi dansa kaldırırken gidip müziği kapatırdım,çok iyi hatırlıyorum:)))

İşte kız çocuk böyle birşey...

Ahhh canım babam aşık olduğum ilk adam, kahramanım seni çok çok seviyorum,hani derler ya baba çınardır gölgesi yeter, senin gibi babası olan her daim çocukluğunu zevk eder.

Not:Bütün babaların günü kutlu olsun,hatta her günü bayram olsun....

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Ersun - 11 Temmuz 2015 23:18
Hayatı anlamlı hale getiren şey samimiyettir. Evlat, anne ve baba birbirine armağan ve nimettir. Ruhunun ve aklının güzelliği bu yazıya da yansımış ablacığım.
Mehmet Bayraktar - 20 Haziran 2015 00:24
Ne güzeldir hissederek kalpten yürekten gelenleri kağıda dökmek. Yüreğinize sağlık ebru hanım
Hasan IŞIK - 18 Haziran 2015 10:30
Öyle hasretler de var ki, ömür boyu kalpde saklanır. <3 güzel gönlünüze secde ediyorum Ebru hanım..
Özge - 17 Haziran 2015 22:06
Canım ablam yüreğine sağlık!

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99