- ALDANMA‏
Flaş Kocaeli
ATASER DOA PAZARLAMA YENİ

ALDANMA‏

03 Temmuz 2015 tarihli yazısı

Yağmuru çok çok severim, özellikle yaz yağmurunu ve sağanak yağanını, mis gibi çimen kokusu toprak kokusu sarar etrafı,bir sakinlik bir huzur, içimi arındırır neşe dolar her yanım.

Yağmurlu bir günde yaptığımız yürüyüş sonrası bir kafeye oturduk sevdiğimle, keyifli keyifli kahvemizi yudumlayıp, huzurun o mis kokan toprağın tadını çıkarmaya başlamıştık ki yan masada oturan iki bayanın konuşmasına takıldı kulağımız maalesef! Biri diğerine başka bir bayandan bahsediyor, o bayanın sahip olduğu mal varlığından ve bunları elde etmek için neler yaptığını çirkin sözlerle uzata uzata anlatıyordu, karşısındaki bayan da onu onaylıyordu. Elbette bur da iki şey beni çok fazla üzdü, birincisi insanların maddeye bu kadar tamah etmesi, bütün yaşam amaçlarını maddi beklenti ve çıkar içine sokması, elde ettikleriyle yetinmeyip en en fazlasını istemeleri, bu yolda manevi her şeyden uzak kalıp,ruhlarını özgürleştiremiyor olmaları ve en kötüsü de manevi şeylerin farkında varmamaları.Böyle devam ettikleri sürece de hiç farkında olamayacak olmaları gerçekten içler acısı...

Düşündüm sonra, belki de hiç sevdikleri birisi ile kumsala uzanıp güneşin batışını izlemediler, ayaklarını denize sokup birbirlerini ıslatmadılar, kırlara uzanıp gökyüzünü izlemediler, ağaçlarla çiçeklerle konuşmadılar. Allah muhteşem güzellikler yaratmış, o kadar fazla ki, görene elbet köre ne?

Diğer beni üzen şeye gelince, bu iki bayanın dakikalarca gıybet etmesi, diğer bayana çirkin iftiralar atmaları gerçekten içimi burktu, Hucurat suresi 12. ayete iman edenlerdenim inşallah, ölü kardeşimin etini de yemek istemem, hiç bir zaman kimseye böyle zan etmek de istemem, bu kişiler, hakkında konuştukları bayanın bütün günahlarını yüklendikleri gibi, kendi kalplerini kararttılar ve tekammüllerinde düşüş yaşadılar. Allah affetsin ve hidayete erdirsin dilerim.

Her fırsatta yazdığım gibi tekrarlamak istiyorum,maddi şeyler geçici ve anlık tatmin edici şeyler,sevgiden gayrı bir şey yok bu hayatta,yaşadığımız her anın tadını sevgi dolu gözlerle,etrafı seyre dalarsak çıkarabiliriz,ancak sevgiyle bir üst boyuta geçebiliriz.Bırak artık onun bunun arabasını yatını katını,bir dön bak kalbinde ne kadar sevgi var,dön bir bak ne kadarını paylaşıyorsun? Bir tek şuna emin ol yalnız sevgi iyileştirir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99