Flaş Kocaeli
Safet Çelik
Okunma Sayısı: 46502
Safet Çelik

Karıncaya Uzaydan Baktığımızda

16 Ocak 2019 tarihli yazısı

Dünyamızda insanlar artık dünya barışını görmek istiyor. Kaliteli silahların çoğalmasına zemin hazırlanıyor. Önceki yazılarımda bahsetmiştim; silah fabrikalarından, elektrik şalterlerinden ellerinizi çekin. Ellerinizi barış adına tetikten çekin. Devletimiz sıradan bir devlet olmadığını bütün dünya çok iyi bilmektedir. Savaşı istemeyiz, fakat gelecek nesillere de bu belayı barış adına politikamızı kullanarak masaya yumruğumuzu vurarak, önce çocuklarımızı korumalıyız. Dünyadaki çocuklar aynı sesle gülüyorlarsa ya da aynı sesle ağlıyorlarsa arada fark nedir? Bizler bu kanayan yarayı aklı başında bireyler olarak çözelim ki; çocuklarımıza bu belaya bulaştırmayalım.

 

Gözyaşlarıyla bizlere mezarlarımıza gelerek lanet okutmayalım. Hep birlikte dünya insanlarını sesleniyoruz; seninde çocukların var bugün mahallem köyün şehirlerinde rahat olabilirsin ama yarın birileri senin üzerinde kaliteli silahları zehirli gazları deneyebilirler. Çocuklarımız, torunlarımızda gözü yaşlı bakacaklardır. Ölenlerin eceliyle ölmediklerini gözleri ile göreceklerdir. O zaman barışı bile düşüneceklerdir, yazıktır. İnsanlık alemine hangi asırdayız kardeşim. Senin toprağın senin paran senin başkaların toprağına karışma gelecekteki düşmanlıkları da körüklemenin bir anlamı yok. Ben komşunun içine sızan birilerinin gençleri yarın o bir gün 30-40 yıl sonra kan dökeceklerini bile bile icabında dünya barışını tesis anlamında sınıra yığınaklar yapılmaktadır. Biz çocuklarımızı vatanımızın bölünmemesi için cephede karda kıyamette eli tetikte görüyorlarsa, bizlerde bu yaşta bile cepheye yanlarına gitmeye, yiyecek, giyecek ve moral vermeye hazırız.

 

 

Dünya sesimizi duysun. Bu millet eline kazmayı küreğini alıp, hazır beklemektedir. Son sorunlarımızı karşılıklı konuşarak, savaşmayarak çözelim, kesinlikle din,ırk ayrımı yapmayın. Hepinizi Mevla’m yaratmadı mı? Senin benden ne üstünlüğün var, benim senden ne üstünlüğüm var. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99