Flaş Kocaeli
Safet Çelik
Okunma Sayısı: 1753
Safet Çelik

Karıncaya Uzaydan Baktığımızda

27 Haziran 2018 tarihli yazısı

Önceki yorumlarımızda kaleme almıştı; Zeytin Dalı Harekatı’na orudmuz sınırı geçtiğinde buülkenin evlatları olarak derhal askerlik şubelerine gönüllü koşan milletin halkın yetiştirdiği bölgede yürüyen askerlerimizin dedelerimizin bize cephede silah vermesinler, askerlerimize erzaklarını taşımalıyız çünkü terör meselesi canımızı yakmakta . Birilerine yaranmak için karşı tarafa kaynakları sağlanmakta, kazananın kim olduğu bellidir. 30-40 senedir bizleri dağlarda şehirlerde zaman zaman dünyadan haberi olmayan masum çocuklarda öldürülüyor. Bahsi geçen tavrularımız dünyaya geldikten ölümüne kadar yaşayacağı sağlıklı bir ömür hakkı varken, sen onun bu hakkını alıyorsun ve polisimi de şehid ediyorsun.

Gel zaman geçmeden devletimizi emirlerine uyarak adalete teslim olmanızı canı önülden istemekteyiz. Çünü bu ordu yenilmeye alışmamıştır. 30-40 senedir savaş gibi zaman zaman çatışmalar bizleri yıldırmış, sadece 10 senede kalkınacaktık ta terör yüzünden 50 senede  kalkınırız. Başka yolu yok, silaha ve başka giderlere harcama yerine teknolojiye yatırım yapılacaktı ve daha fazla okul ve kültürel tarzda çalışmaya ve hayvancılığımızın daha da fazla üretilebilirdi. Gelecekte torunlarımızın barış içinde yaşama hakkını ellerinden almaktayız. Yetkililerimiz çok iyi düşünkteler. Terör 100-200 sonra tekrar başlayacaksa birileirnin emri ile durmamalıyız.

 

Bizlerin amacı kan dökmek değil, akıtılan aknın durdurulması binlerce yııldır hep savaşlar yapılıyorsa kazananlar silah üretenlerse bizlerde tarafsız olarak canım canım çocukların canlı cansız dünyamıza değerler katabilen, varlıkların  yokolması bir insanlık ayıbından öte vahşettir. Tekrar ediyorum;  Bu anda dünyamızda yeni dünyaya gelen çocuklarımız dünyaya gözünü açınca aynı sesle ağlarlar. Gülme çağına geldiklerinde hep aynı selse gülmekteler. Değil mi ol halde nede dünya barışına doğru çocuklarımızı yönlendirmiyoruz? Acaba senin çocuğın dünyaya geldiyse benim ki onun ki sınırın ötesindeki hep birlikte yaratan ayrı ayrı rızık sunmamıştır. Bizler silah zoru ile ve benzeri düşmanlıklar yaratabilen  oluşumlar devletimizin gözünden kaçarak eğitimler verilerek toplumları birbirine düşman yetiştirmekteler.

 

Gelin elele verelim, barışalım dünyamızdan göç eden canlarımız rastgele hiç yere bombalar altında kadar özellikle çopcuklarımız, çocuklarınız şehit olan askerimiz, polisimiz korucularımızında cennetleri mekan olsun. Tekrar ediyorum, çok değerli sivil toplum örgütleri neredesiniz? Eline dünyada ne kadar devlet bayrakları var salimize alarak, doğadan yetişen bir demet çiçek yap. Bir ucunu patatesin gövdesine sapla kurumasın düşüncesiyle yola çıkacağı devletinden izin alınan sesimizi barışlar adına şarkılarla birlikte söyleyelim.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99