Flaş Kocaeli
Safet Çelik
Okunma Sayısı: 1584
Safet Çelik

Karıncaya Uzaydan Baktığımızda

26 Mart 2018 tarihli yazısı

Barışlar zeytin dallarını, mevsim itibariyle bahar çiçeklerini sembol eder. Bahar çiçekleri açmaktadır. Neden birileri bizleri kavga etmeye teşvik ederler. Hep yıllarca sınırlarımızı koruyan askerlerimize önceki yıllarda pusular kurarak, canımız evlatlarımızı Şehit ederek, karşılıklı kanlar dökülmüştür.

 

Kardeşim; bu ülkede, kültürleriyle dilleriyle ayrı ayrı halklar vardır. Toprak bütünlüğü zedelenmeden kültürlerimizi bayrak uğruna korumalıyız, korumaktayız. Boşuna ordumuzu meşgul etmeyin. Son model silahları da yaparız. Kimseden emir almayız. Yolumuza barış şarkılarıyla, cenk marşlarımızı söyleyerek devam ediyoruz.  Ülkemize tehdit unsurları da önümüzü kesmeye çalışadursunlar. Afrin’de kahraman Mehmetçiğimiz mümkün olduğu kadar özellikle sivillerin ve yeni yeni binalara zarar vermeden ilerleyerek, Afrin’i gerçek sahiplerine bırakmaktadır. Ayrıca askerlerimiz o bölgede kurşunlanarak, vurulan zeytin dallarını yerlerine dikerek, büyük bir takdir kazanmıştır. Bende zeytin dallarını yeniden toprakla buluşturan kahraman askerlerimize teşekkür etmeden geçmeyeceğim.

 

Gün gelir torunlarımız yeni dikilen zeytin  fideleri ile zeytin dalı harekatında yara alan tarihi asırlık zeytinlerinin kurşun yaraları ile yaralandığını, yaraların kabuk bağlayarak ömürleri kısalmaktadır. Torunlarımız uzun yıllar sonra ellerine kalem defter alarak kurşun izlerini barış adına yazacaklarıdır. O zaman savaşlara sebep verenler insanlığın yüzüne nasıl bakacaklardır diye düşünüyorum. Terör gruplarına bir kez daha sesleniyoruz; Gelin telsim olun, genç genç bu dünya nimetlerinden faydalanın. Kendinizi harcamayın. Devletimize güvenin, kesilen parmak acımaz misalini unutmayın.

Devamı Haftaya

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99