Flaş Kocaeli
Safet Çelik
Okunma Sayısı: 1628
Safet Çelik

Karıncaya uzaydan baktığımızda

10 Ağustos 2018 tarihli yazısı

Ne oluyor dünyamıza kan ve gözyaşı bu çağda dindirilemiyorsa; sözü geçen kurumlara dünya devletlerine, sivil toplum örgütlerine tekrardan sesleniyorum. Dünyamız elden savaşlar, yangınlar ayrıca dünyanın herhangi bir piknik alanlarında doğaya zararlı koyurenk öncelikle şişe, cam ve ayna maddelerin özellikle ormanlarımıza yakın yerlerde güneşten aldığı ışınları canımız ciğerimiz ormanlara yansıtarak yangınlara sebep oluyor.

 

 

Her yıl dünyada yanan 100-150 yıllık ağaçlar yanmakta, yerine dikimler yaparak mücadele yetmez. Çünkü yanan ağaçların yaşına gelene kadar dünyamızın işi felaket olacaktır. Ben bir ilkokul mezunu kişi olarak tehlikeyi hissettim. Gelin duyarlı dünyamızda yaşayan Bilimadamları, Sivil Toplum Kuruluşları ile elele verelim.Topyekün yanan ormanları içindeki dünyaya zenginlik katan  her türlü canlıları  da yanmaktan kurtaralım. Ayrıca ırmaklarımız, derelerimiz, çaylarımız, nehirlerimiz, denizlerimize, pınarlarımızın önlerine  her türlü cam ve hurda saçların atılmasını özellikle gizli kameralarla  takip edilmesi, basınımızın da desteği ile çalışmaları gelecek nesiller adına çalışmaların yürütülmesi gözyaşlarını dindirecektir. Camların siyah binalarında doğamızın ısınmasına sebep olmakta. Gelin önce din, ırk ayırımı yapmadan her Ata kültürlerini koruyarak kardeşçe yaşamalıyız. Birileri 'Dünyamız fırsatlarla dolu, Ben bugün yaşarım, yarın beni ilgilendirmez' demeyelim. Önce savaşları durdurmak için silahlardan elimizi çekelim.

 

Eski çağlarda toprakların sınırları değişmiş, karşılıklı dedelerimiz birbirine kılıç çekmişler, kurşun atmışlar. Gelin unutalım düşmanlıkları. Tertemiz sayfalarda artık barışları dostlukları yazalım ki dünya durdukça kan gözyaşı akmasın. Yerine sevgilerle elinde bir demet çiçekle, zeyin fidanı ile birbirimizin kapısını çalalım. Artık insanoğlu isterse yapamayacağı hiçbirşey yoktur.

 

Gürcü Kafkas Kültür Evi Derneği Başkanı Safet Çelik

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99