EBRU MARAL MİNARECİ - Nedir Bu Hayvanların Bizden Çektiği
Flaş Kocaeli
EBRU MARAL MİNARECİ
EBRU MARAL MİNARECİ

Nedir Bu Hayvanların Bizden Çektiği

13 Mart 2024 tarihli yazısı

Dünyada pek çok canlı varlık var ve hepsi bir denge içinde ekolojik zincirin parçası.
Mesela bir dönem kuş gribi çıktı ,bu hastalığı taşıyan tavuklar yok edildi.Sonra keneler çoğaldı bu sefer başka bir tehlike oluştu bizler için.
 
Mesela Amerika'da sokak hayvanları kediler toplatıldı.Sonra sokakları fareler bastı.Kısacası her canlının dünya sisteminde bir rolü var.Ve bu koskoca dünyada herkese yetecek yer var.Ancak nedendir bilinmez bir çok kişinin son zamanlarda sosyal medyada hayvanlara yaptığı eziyetleri görür olduk.BUnlar sadece yansıyanlar bir de hiç bilmediklerimiz var.
 
Bugüne dek eğer ciddi bir hastalığı yok ise ya da çok aç kalmamış ise dünyadaki hiç bir hayvan durup dururken insana saldırmaz.Oysa ki insan durup dururken bir canlıya saldırabilir.Demekki dünyadaki en tehlikeli canlı insanmış.
 
Biz timsahları,yılanları  derilerinden çanta,ayakkabı yapmak için öldürdük,biz kozmetik ürünler yapmak için balinaları öldürdük,biz fillerin  dişlerini söktük  süs eşyası yapmak için,biz fokları öldürdük  derileri için,biz sırf eğlence olsun diye ava çıkıp kuşları,geyikleri öldürdük,yine biz sadistçe duygularımızı tatmin etmek için masum kedi,köpekleri öldürdük,işkence ettik,sakat bıraktık.
 
Şimdi bir bakalım hatırlar mısınız covid zamanı sokağa çıkma yasaklarını ? Hayvanlar kendi düzenine kavuşmuştu,denizde yunuslar,hanelere yakın dağlık alanlarda geyikler görülmüştü, etraf yeşermişti,ağaçlar daha bir yaprakla dolmuştu.
 
İnsan eli uzak kalınca nasıl da dünya kendini onarmaya başlamıştı.
Şimdi buradan anlatmak istediğimi sanırım sizlere aktarabildim.
 
İçimizde kötülük var oldukça,gökyüzünde güneş,çevremizde başını okşayacağımız bir kedi ve nefes alacağımız bir dünya kalmayacak...

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Nuriye umar - 17 Mart 2024 21:01
Hayvanlara eziyet edenlerin bi kalbi vicdanı olduğunu düşünmüyorum. Ama son zamanlarda gördüğüm canice yapılan saldırılar eziyetler nefret ettirdi insanlardan. İnşallah yaşattıkları acıları yaşamadan ölmesinler tek duam bu

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99