GÜLTEKİN GÖRÜM - 2020'den 2021'e doğru...
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ
GÜLTEKİN GÖRÜM
GÜLTEKİN GÖRÜM

2020'den 2021'e doğru...

05 Şubat 2021 tarihli yazısı

Takvimlerden çıkarıp atmak istediğimiz bir  yılı daha  geride bırakırken ümitlerimizi ve beklentilerimizi 2021'e havale ediyoruz her zamanki gibi.

Depremler, yangınlar, sel ve çığ felaketleri ile yüzyılda bir insanlığı tehdit eden bir pandemi  tehdidiyle karşı karşıya kaldığımız bir yılı geride bıraktık. 

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de bu illetin pençesinden nasibini aldı. Devlet-millet kaynaşması ve dayanışması ile bu salgın hastalıkla mücadeleyi sürdürmeye devam ediyoruz. İnanıyorum ki aldığımız tedbirler ile savaşın sonunda tüm insanlık olarak galip geleceğiz. 

 

Bir yandan mücadeleyi sürdürürken diğer yandan tüm toplumsal alışkanlıklarımız daalt üst oldu gerçekten. Sevdiklerimize sarılamıyor, selamlaşmalarımızı uzaktan, kucaklaşmalarımızı ise gönül selamı ile gerçekleştiriyoruz.

 

Hakikaten bizim gibi toplumla iç içe olan insanlar için ne kadar zor bir durum.

Kocaeli'mizde ki tüm STK' larla hemen her gün iç içe yaşamaya alışkın biri olarak insanımızdan uzak kalmanın, onlara dokunamamanın üzüntüsünü yaşıyorum.

 

Biraz evvel belirttiğim gibi kaybettiğimiz insanların cenazesine gidip acılarını yakından paylaşamıyor, hastalanan insanlarımızı hastanede ve evlerinde ziyaret edemiyoruz.

Ancak, kentimizi yakından ilgilendiren sosyal projeleri, kurumlarımız başta olmak üzere aynı şekilde vatandaşlarımızı da mağdur etmeden sürdürüyoruz.

 

Kadim insanlık tarihinin en çetrefilli ve zor bir sürecine şahit olmak bizlere nasip olacakmış da diyebiliriz. 

 

Son bir yıldır pandemiyi  en az hasarla atlatabilmek için gecesini gündüzüne katan Sağlık Bakanımız başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza Rabbim güç kuvvet versin.Halen daha nasıl mücadele ettiklerine bizzat şahit oluyoruz. Her birini bu vesileyle yürekten kutluyor, verdikleri mücadele ve gösterdikleri gayretten dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. 

 

Bu vesileyle tekrardan pandemi dolayısıyla kaybettiğimiz başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet. Hastalarımıza da acil şifalar diliyorum.

Hüzünle dolu geçen bir yılın ardından gelen yeni yılda Covid-19 aşısı vatandaşlarımıza vurulmaya başlandı. Devlet büyüklerimizin de belirttiği gibi tünelin ucundaki ışık göründü.

 

Cumhurbaşkanımız'ın liderliğinde ülkemiz  gerek bölgemizde gerekse küresel boyutta ekonomik ve siyasi gelişmelerin merkezinde olmaya devam edecektir.

 

Gerçekten ülkece son yıllarda  başımıza gelenleri alt alta sıraladığımızda bu kadar badireyi atlatmanın hiç de kolay olmayacağını görebiliriz.

 

Normal bir ülkenin  yüzyılda bir başına gelebilecek  felaketler biz de ise son beş yılda gerçekleşti.

Tüm vatandaşlarımız, ülkemiz üzerine oynanan oyunların farkında ve önünün nasıl kesilmek istendiğini ayan beyan görüyor. 

 

Ancak bu beyhude çabalar milletimizin feraseti ve dirayeti karsısında bir kez daha yok olmaya mahkum kalacak hiç şüphesiz.

 

Bizler ülkemize, ülkemizin gücüne inanıyoruz. İnsanımızın asırlara matuf bağımsızlık ruhu bizleri her düşürülmek istenen bu çukurdan her daim yukarılara çıkaracaktır.

İşte Karadeniz'den gelen müjdeli doğalgaz haberi. Burayı son 18 yılda ekonomide ve siyasette ekilen  tohumların bir neticesi  olarak görmek mümkün.

 

Doğu Akdeniz'den de benzer sevindirici haberlerin geleceğine inancım tam. Ancak bölgedeki küresel güçlerin ve tetikçilerinin ülkemiz üzerindeki hesapları da malum.

 

Türkiye'yi ayakları üzerinde duran değil yıllarca batı karşısında diz çökmeye alışmış , ensesine vur ağzındaki lokmayı al haline getirenlerin son yıllardaki ülkemizin tutumu karşısında şaşırmalarına hak vermek gerekir.

 

İstedikleri Türkiye bu değil elbette.Ancak bizler iç cepheyi sağlam tutarak o istedikleri arzuladıkları Türkiye'yi elde edemeyeceklerini bir kez daha göstereceğiz onlara.

 

Önümüzdeki süreçte hükümetimizin atacağı reform adımlarıyla birlikte ülkemiz yeni bir ivme kazanacak ve pandeminin ekonomik ve sosyal hayattaki etkilerini en aza indirecek.

 

Sanayi ve ticaretin  lokomotif kentlerinin başında yer alan kentimiz de bu paydan hiç şüphesiz payına düşeni alacaktır.

 

Önümüzdeki süreçte iyileşmenin yansımalarını  gelecek olan yerli ve yabancı yatırımcılarla birlikte göreceğiz.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir BÜYÜKAKIN'ın bu süreçte cansiperane nasıl çalıştığını bizzat görüyoruz.

 

Bilindiği gibi Kocaeli gerek sportif gerekse kültür ve sanatın önde geldiği illerimizin başında yer alıyor.

Pandemi dolayısıyla aksayan kültür sanat faaliyetleri başta olmak üzere sportif faaliyetlere kadar bir çok faaliyetin  önümüzdeki süreçte  kaldığı yerden devam edecek olmasının sevincini şimdiden yaşıyorum.

2021 yılının ikinci çeyreğinden itibaren  gerek ilimiz gerekse ülkemiz açısından pandemi kaynaklı ölümlerin yaşanmadığı, toplumsal ruh sağlığımızın normale döndüğü ve esnafımızın bir an önce kazanç sağladığı bir yıl olmasını diliyor, hepinize esenlikler diliyorum.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99