Flaş Kocaeli
Receb’in Teknesi
Okunma Sayısı: 47236
Receb’in Teknesi

Kolay değil

24 Ocak 2019 tarihli yazısı

Lafla peynir gemisi yürümez demişler. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar iş icraata gelince neden dut yemiş bülbüle dönerler. Şimdilerde on yıl önce on yıl sonra modası sosyal medyada dolaşıp duruyor. Sizin imrenerek seyrettiğiniz eserler gerçekte yıllar süren bir emeğin sonucudur. Bir avukat, bir doktor, bir mühendis kolay yetişmiyor. Yıllarını mesleğine adamış insanlarımızın elde ettiği başarılar geçmişteki birikimlerinden kaynaklanmaktadır. Zamanımızda var olan birçok eserde imzası bulunan kişiler toplumda kabul görmüş insanlarımızdır.

 

Yalnızca insanlar mı değişir?Çevremizde olup bitenlere alıcı gözle bir bakalım. Çevremizdeki değişim her zaman bir fazla şeklinde gerçekleşir. Artılar belli bir zaman dilimi içinde sıradanlaşıp fark edilmeyebilir. İçinde bulunduğumuz çevremize baktığımızda bizim göremediğimiz farklılıkları dışarıdan gelen biri daha kolay görebilir. Evinize gelen bir misafire anlatacağınız ne kadar da çok şey varmış. Bütün anlattıklarınız, anlatılanlar bir araya geldiğinde ne de güzel olmuş dersiniz.

 

Birileri çıkıp sırf muhalefet olsun diye eleştirmeye kalkarlar. Bütün yapılanların üzerini bir kalemde çizerler. Hatta bununla yetinmeyip akıl vermeye bile kalkarlar. O kadar kolay mı? Kolaysa gel yap bakalım dediğinizde ise bir sürü mazeret...Gerçekleştirmek kolay değildir. Emek ister, tecrübe  ister, bilgi birikimi ister… Kolay değildir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99