Flaş Kocaeli
Receb’in Teknesi
Okunma Sayısı: 950
Receb’in Teknesi

Sanat için Sanat

20 Ocak 2018 tarihli yazısı

Gençlik potansiyel bir güçtür. Elinde olan en kuvvetli silahı zamandır. Çocuklara büyüyünce ne olacaksın diye sorarız cevapları duydukça keyifleniriz.

Doktor olcam baba!
Avukat olcam
Şoför olcam ….
ACUN olacağım.
O ne? Evet her meslekten elemana ihtiyacımız var. Sanatçımız da olacak. Kendi öz değerlerimizi, kültürümüzü ve tarihimizi sinemaya tiyatroya aktarmalıyız. Tüküreyim sanatına yerine heykellerimiz milli duygularımızı ön plana çıkarmalıdır. Yapılan filmlerde kişi ve kurumlar karalanmamalı veya haklarında olumsuz mesajlar bulunmamalıdır. Şimdi diyeceksiniz ki kaç tane Türk Filmi yapılıyor? Yapılsın ve bizim değerlerimizi ön plana çıkarsın. Son zamanlarda devlet kanallarında yayınlanan tarihi diziler oldukça ilgi çekiyor. İnsanlarımızın kendi tarihine bir ilgisi var. Amaçları doğru bilgi vermek olan bu yayınlar toplumumuz tarafından kabul görüyor. Reytingleri alt üst edebiliyor. Sanatçı ekmeğini yediği topluma ihanet etmesin. Toplumumuzun kutsal değerlerini göz ardı etmesin. Milletimizin manevi açlıklarını doyurabilsin. Aile yapımızı koruyan mesajlar versin.
Sonuç olarak avukata ihtiyaç varsa ressama da ihtiyaç vardır. Öğretmene ihtiyaç varsa aktöre de ihtiyaç vardır. Gençlerimizin sanatla ilgili isteklerine engel olmayalım.onları destekleyelim. Toplumun gelişmesi için sanata ve sanatçıya ihtiyaç vardır.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99