Flaş Kocaeli
Receb’in Teknesi
Okunma Sayısı: 1946
Receb’in Teknesi

Receb’in Teknesi

14 Ocak 2018 tarihli yazısı

İlk yazımızın adına Receb’in Teknesi dedik. Biz hem avcı hem de av olacağız. İzmit ve İzmitli ile ilgili sosyal konulara satırlarımızda yer vereceğiz. Avcı dedik ya: etrafımızda gördüğümüz aksaklıkları dilimiz döndüğünce yorumlamaya çalışacağız.
İlk olarak okulların bir dönemi daha bitirmesinden dolayı eğitimi ele alalım. Kutsal kitabımızda ilk emir ‘’ikra’’ (OKU) dır.
Okumak kelimelere anlam yüklemektir. Hissettiğimiz duygu ve düşünceleri yazıya aktarırız. Bu yazıyı okuyan bizim duygularımızı hisseder. Aynı şekilde trafikte yolu okumak vardır. Sürüş güvenliğimiz için yolu okuyarak gelecek tehlikeleri önceden tahmin edebiliriz. Ekonomiyi iyi okumalıyız yatırımlarımızı güvence altına alabiliriz. Teknolojiyi iyi okumalıyız gelişen dünyadan uzak kalmayız.
Okumak dört duvarla sınırlı değildir Gençlerimizin yaşamlarını devam ettirebilmek için okumalıdır. İş hayatını oluşturabilmek için piyasanın ihtiyaçlarını okumalıdır. Yaptıkları işin hakkını verebilmek için okumalıdır. Eski ustalar hesap yapmadan ürün ortaya çıkarırdı. Şimdi hesap yaparken İhtiyaçlarımızı göz ardı ediyoruz. Ortaya çıkan ürünlerde marka olanlar bireysel ihtiyaçları iyi okuyanlardır. Yaptıkları işlere duygularını katanlardır.
Gençlerimiz ve çocuklarımız kendi yeteneklerine uygun teknolojiyi kullanan bilgiyi ezberleyen değil uygulayan bireyler olma gayretindedir. Kötü not yoktur. Her birey yaşamını devam ettirmek için elinden geleni yapar. Sadece zamana ihtiyacı vardır. Bilginin yanında sanat üreterek, geçmişini tanıyarak, sporunu yaparak, çocuklarımıza kendilerini geliştirebilecekleri (okuyabilecekleri ) fırsatları tanıyalım.
Okullarımızı her gün ve her saatte hizmet verecek şekilde düzenleyelim. Öğrencilerimize yemek yapmayı, sebze yetiştirmeyi, atölyede sandalye yapmayı, basketbol oynamayı, araç kullanmayı, yabancı dil konuşmayı, balık tutmayı öğretelim. Hayatın içinde üreterek ve yaşayarak okusunlar.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99