Hüseyin Öziri - FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ 4. YAŞINA GİRİYOR
Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ 4. YAŞINA GİRİYOR

19 Mayıs 2017 tarihli yazısı

Gazetecilik çok zor bir meslekmiş bunu işin içine girince anladım. Yazman gerekeni yazarsın eleştirirler, yazmaman gereken şeyleri   yazmazsın yine eleştirirler. Bir haber yaparsın tehdit ederler. Bunu evladım gibi gördüğüm FLAŞ KOCAELİ GAZETESİNDE daha iyi gördüm

 

Ben kısaca FLAŞ KOCAELİ’DEN bahsetmek istiyorum; Bu gazete tam dört yıldır kimsenin ekmeği ile oynamadan, kimseyi tehdit etmeden, kimsenin özel hayatına müdahale etmeden ve en önemlisi basın ilkelerine uyan bir işyeri. İşyeri diyorum çünkü bu gazeteden ekmek yiyenler var.

 

Tam 4 sene önce kurduk FLAŞ KOCAELİ gazetesini o günden beri  bir çok dost kazandık, bir çok düşman kazandık, ama ne bir kayırmaca nede bir haksızlık yaptık.

 

Hiçbir meslektaşımıza saldırmadık, hiçbir gazeteyi kötülemedik, hiç kimseyi geçeceğiz diye bir iddiamız olmadı. Ama yeri geldi 45.000 tıklanmayı gördük, yeri geldi bir haberimiz 37.000 kişi tarafından okundu , gün oldu Kocaeli’de siteler arasında en çok haberi biz girdik. Bu bizim için büyük bir gururdu, sizinle birlikte daha nice gururlar yaşayacağız.

 

Bu sen 4. Yılımızı kutlayacağız bu sevincimizi ve gururumuzu siz değerli okurlarımızla, Kocaeli halkımızla paylaşacağız

 

Her partiye eşit mesafede kaldık, her siyasetçiye aynı mesafede kaldık, her bürokrata aynı mesafede kaldık. O yüzden her kapı bize açıldı, her kapının arkasında bir kahve içecek dost bulduk. Aslında 4 senedir en büyük kazanım bu oldu bizim için.

 

Stajyer çalışan arkadaşlarımız, reklam müdürümüz, köşe yazarlarımız, hukuk danışmanımız, internet editörümüz. Yani ailemizin her üyesi En güzel şekilde görevini yerine getirdi.

Son senelerde merdiven altı diye tabir edilen birçok haber sitesi açıldı. Vergi levhası yok, ofis yok, kurumsal kimlik yok, haftada 1 gün haber girip sitesini güncelliyorlar ve hop haber sitemiz var diye ortalıkta dolaşıyorlar. FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ senelerdir kdv sini gelir vergisini, damga vergisini devlete ödemeye devam eden, çalışanlara 5 kuruş borcu olmayan. İşini dürüst bir şekilde yapmaya devam eden bir haber sitesidir.

 

Bize en çok sorulan soru haftalık gazete çıkarsanıza, evet bizde istedik ilk başlarda haftalık gazete çıkarmayı. Fakat sonra düşündük,  insanların elinde telefon, önünde dizüstü bilgisayarı, aracında tablet vs. Yani Kocaeli’de gerçekleşen bir kazayı biz 15-20 dakika sonra giriyoruz, fakat gazeteler bir gün sonra yayınlayabiliyor. Bu şekilde bayat haberi vermek için basılı gazetenin hiçbir anlamı yok bence, dedim ya teknolojiyi kullanmak her zaman iyidir.

 

Evet değerli okurlarımız bu yaz belirleyeceğimiz güzel bir akşamda kutlayacağımız yaş günümüze şimdiden davetlisiniz.  

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99