Hüseyin Öziri - Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Bu İşi Çözer mi ?
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Bu İşi Çözer mi ?

19 Ocak 2015 tarihli yazısı

Bundan seneler önce bir çok kazalar oldu Eşme’de bir çok can gitti, bir çok ocaklar yandı, nedeni sadece trafikti, ne bir ışık vardı nede bir alt geçit, bu yüzden bir alt geçit talebi oldu Eşme halkının. Dönemin valisi ret etmedi bu isteği ve ilgileneceğini söyledi.
Eşme’den uzun tarlaya kadar bir tane bile geçit bırakmadı her arayı beton bloklarla kapadı, aradan bir yıl geçti ve E 5 karayolundan Eşmeye giderken 2 km kala Maşukiye kamp yolu sokağında alt geçit inşaatı başladı.
Buraya kadar her şey normal fakat o yıldan beri köprüde çalışma ancak telefon trafiği olursa başlıyor 15 gün çalışma yapılıyor ve STOP. Daha sonra aradan bir yıl geçiyor, insanlar yine telefon trafiği yapıyor. Ve inşaat yeniden başlıyor, bu böyle çocuklara anlatılan masallar gibi devam ediyordu.
Bundan yaklaşık bir sene önce bende bundan önceki valimiz sayın Ercan Topaca’yı makamında ziyaret ettim, bu konu hakkında görüştüm, sayın Topaca bu kent için büyük şanstı bence, her bir sorunu çözmeyi kendine borç bilen bir valimiz. Kocaeli'nin her yerindeki sorunlarla birebir ilgileniyor. Bu konuyu açtım ve bilgi almak istedim. Sayın Topaca gerçekten çok ilgilendi ve KARAYOLLARINI aradı bilgi istedi, aranan kişi karayolları müdürüydü, bilgi geldiğinde şok oldum;
Telefondaki yetkili müdür sayın valim bizim orada bir çalışmamız yok dedi, tabiî ki bu cevap karşısında benimde diyecek bir şeyim kalmadı. Ve tekrar gittim Eşmeye ve o alt geçide bir daha baktım acaba dedim kendi kendime hayal mi görüyordum senelerce
Bu konuyu bir daha açmayacaktım, Karayollarındaki yetkili kentin en üst makamında oturan insana böyle bir çalışmanın olmadığını söyledi. Halbuki eşmede oturan vatandaşlar devamlı dilekçe veriyorlardı karayollarına bir cevap gelmese bile, en son İstanbul karayolları 1. bölgeye dilekçe verilmiş.
Daha sonra Eşme’ye gittiğimde o alt geçitin çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini gördüm ve durup birkaç soru sordum çalışanlara;
ilk sorum bu çalışmayı hangi kurumun yaptığı oldu ve cevap KARAYOLLARI,
ikinci soru bu çalışma ne zaman başladı cevap yaklaşık 10 seneye yakın,
ve üçüncü soru sizce ne zaman biter cevap ALLAH BİLİR..
Evet böyle çalışmaları yetkililer bilmez ALLAH bilir.
Bizde böyle kurumları ALLAH’A havale ediyoruz dedim içimden.
Aradan neredeyse bir sene geçti, alt geçitin yaklaşık yüzde doksanı bitmişti. Fakat alt geçit yine kullanılmıyordu bunun nedeni ise çözümü çok kolay bir sorun; alt geçit göle dönmüştü. Milyonlarca para harcandı bu çalışmaya ve hala atıl durumda sadece traktör geçebiliyor buradan.
Şimdi benim ve eşme halkının şu andaki valimiz HASAN BASRİ GÜZELOĞLU’NDAN bu konuya duyarlılık gösterip şu işin halledilmesidir. Kara yolları Yüzüp yüzüp kuyruğuna geldiler, eğer sayın valimiz bu işe el atarsa bu sorun bir ay değil sadece bir haftada çözülür.
Çünkü bu çalışma üç vali gördü, onlarca can aldı,milyonlarca para harcandı… BARİ DEYSİN OLANLARA

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

ibrahim bayindir - 06 Şubat 2015 12:58
Evet yazinizda ve davaniz da haklisiniz .yanliz bu davanin dava olmasi icin yarginin da olmasi gerekiyo ogle bi doneme girdik ki yargi ve yatgi karari olmadan ne baskam,vali,vekil kisacasi siyaset parmagini kimildatmiyor . Bence yapilmasi gereken orada verilen canlar icin kucucuk bi suc ve dava acilsa en kisa surede bu insaat biter ve hersey normal mis gibi gelirler acilis govde gosterisi yapilir.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99