Hüseyin Öziri - Ulaşım dairemi yoksa ulaşılmayan daire mi?
Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Ulaşım dairemi yoksa ulaşılmayan daire mi?

16 Ocak 2015 tarihli yazısı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, il genelinde toplu taşıma işinde çalışan minibüslere yönelik denetimlerini her geçen gün arttırıyor. Geçen hafta içinde yolcuya kötü davranan, indirim kartlarını kabul etmeyen, durak haricinde yolcu alıp indiren bazı minibüsler Büyükşehir ekipleri tarafından bağlandı, belli sürelerle seferden men edildi.
Peki bu kadar cezadan vatandaşın faydası ne, vatandaş ne istiyor ayakta yolculuk yapmak istemiyor, 3 dakikada bir araç geliyor denilen yerlerde 15-20 dakika hatta yarım saat bekleyip gelen araca kalabalık diye binemeyen yolcular bu durumun faturasını hep şoförlere çıkartıyorlar. Aslında onlarda emir kulu, bütün suç ulaşım dairede vatandaşı enayi yerine koyuyorlar. Telefondan hep tatlı dil,hep tatlı dil ama sonuç koca bir sıfır.
Peki ne olmalı söyleyeyim hatta örnekle belirteyim; Mesela umut tepe yolu eskiden bu yol az sayıda olan otobüsleri kaldırıyordu fakat şimdi öylemi sadece 70.000 öğrenci var.
Bu işin hastanesi var, okulu var, yurtları var yani anlayacağınız var oğlu var. Özellikle hafta sonları yarım saatte bir araç var 51 ve 53 numara her araçta kavga her araçta tartışma oluyor. Yazık hem şoförlere hem de yolculara yazık, kış ayındayız bu insanların duraklarda dondurmak soğukta bekletmek değil ulaşım dairenin işi, vatandaşı rahat bir yolculuk yaptırmaktır, vatandaşın sayesinde bir çok insan ekmek yiyor bari haklarını versinler bu ekmeğin.
Vatandaşın tek istediği araçlar söylenildiği gibi zamanında gelsin, kimse çocuk değil, cahil değil herkesin kolunda saati var otobüslerin kaç dakika ara ile geldiğini biliyoruz.
Bende Bağçeşmede uğur ay cedit evlerinde oturuyorum, hafta sonları kendi aracım yerine toplu taşıma aracını kullanıyorum, abartısız söylüyorum yeri geliyor yarım saat bekliyoruz ve araç topçulara gelmeden doluyor ve yolcu alamıyor. Orada ki vatandaş ne yapacak akşama kadar bekleyecek mi, boş otobüs gelsin diye.
Sizin anlayacağınız ulaşım dairenin vatandaşa hiçbir bir faydası yok sadece otobüslere ceza kesiyor. Yani belediyeye para kazandırıyor…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

göksel turan - 18 Ocak 2015 18:20
Hayatları yalan bu otobüsçülerin. hepsi kabadayı gibi davranıyor, ulaşım dairede sadece ceza kesebiliyor. Vatandaş hep mağdur oluyor.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99