Hüseyin Öziri - Suriyeli dilenciler İzmit’i esir aldı
Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Suriyeli dilenciler İzmit’i esir aldı

10 Ocak 2015 tarihli yazısı

Eskiden beri dilenci sorunu vardı kentimizin, bitmek bilmeyen bu soruna birde Suriyeli dilenciler eklendi. Adım başı birisine rastlıyoruz,ya çocuk ya kadın yada aile olarak çıkıyorlar karşımıza. Türk insanının acıma duygusundan yararlanıyorlar, vicdanlarını kullanıyorlar, bebek ve çocukları öne sürerek insanlık duygularımız kullanıyorlar.
İnsanın acıma duygusu bir süre sonra yerini, kızgınlığa sinire bırakıyor çünkü daha kundakta olması gereken bebekler bile dilendiriliyor. Devlet onlara Urfa’da, Gaziantep’de kamplar yapıyor. Yemek veriyor, ufakta olsa maaş veriyor. Ama onlar daha fazlasını isteyerek batıya kaçıyorlar, birilerinin buna dur demesi gerekiyor.
Vatandaşlarımız tamamen iyi niyetle verdikleri sadaka aslında onlar için hırs oluyor. Onlar diğer yakınlarını da arayarak buraya kaçmaları yönünde teşvik ediyor, çocuklarını daha soğukta kaldırım taşlarının üstlerine atıyor ve bir anne ve babanın yapamayacağı kadar vicdansız bir şekilde çocuklarını tehlikeye atıyor.
Devlet ne yapmalı? Bence devletimiz bu şahısları alarak sınır dışı yapması gerekiyor, adamın vatanında savaş var, harp var o kaçıyor ve burada dileniyor. Bu adamın ne kendi ülkesine nede başkasına faydası olur.
Yada bizim yerli dilencilerimiz örgütlenecek ve onları Kocaeli’den atacak başka çaresi yoktur, yürüyüş yolunda abartısız her 10 metrede bir Suriyeli dilenci var. İleride bu şahıslar vatandaşlara saldırdığında bunun hesabını kim verecek acaba.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99