Hüseyin Öziri - Cemil Yaman, misyonunu temsil edebilecek mi?
Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Cemil Yaman, misyonunu temsil edebilecek mi?

01 Ekim 2015 tarihli yazısı

AK Parti 1 Kasım seçimleri için ilimizden Doğulu bir aday çıkarmak için kolları sıvadı ve aday adaylarının içinden CEMİL YAMAN isminde karar kıldı. Kararını verdi vermesine ama bu adayı kocaeli'de oturan Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlar benimsemedi desek yanlış konuşmuş olmayız. Ak Parti sıralamasındaki en kritik sırada bulunuyor CEMİL YAMAN bu yüzden her yerde boy göstermesi gerekiyor. Gerek toplantılarda, gerek düğün dernek cemiyetlerinde , kısacası her platform da olması lazım. Mesela Ak Parti onu Doğulu aday diye sıralamaya koydu , fakat kendisi sadece bir kaç Doğu derneklerinin peşinden koşmaktan başka bir şey yapmıyor. Örneğin Bingöl'lüleri ziyaret etmedi, örneğin binlerce üyesi bulunan Gaziantep'liler Derneğini ziyaret etmedi. Hatta ve hatta geçenlerde yapılan Gaziantepliler yöresel ürünlerin tanıtıldığı perşembe pazarının oradaki standlara bile uğramadı. Oysaki Gaziantep il ve ilçeleri federasyon başkanı Kocaeli de oturan Hasan Özayguttur. Fakat onu bile ziyaret etmemiş, Oysaki bu kentte Gaziantep'lilerin sayısı belki on bini buluyordur. Bir siyasetçinin yapmayacağı hatalar yapıyor CEMİL YAMAN , acaba basın danışmanımı yok yada basın danışmanı bu işlerde çokmu cahil. Başka bir örnek vereyim, geçen gün Gebze ve Çayırova bölgesinde bir kaç dostumuzla siyaset konuştuk. Hepsinin ortak görüşü CEMİL YAMAN ın ne doğuyu nede Gebze, ne Çayırova, nede Dilovasını temsil etmediği oldu. Çünkü onun tek yaptığı üç beş üyesi olan dernekler ile sadece kahvaltı vermek. Bu yaptıkları sadece ona değil, 6. Sıra adayına zarar veriyor hatta tüm kocaeli listesine zarar veriyor. Birisi kendisini uyarması gerek yoksa Ak Parti Kocaeli'de hezimete uğrar. 1 - öncelikle peşinden gittiği dernek başkanına dikkat edecek 2- basın danışmanını eğiticek 3- düğünleri cenazeleri kaçırmayacak 4- sadece üç Derneği çağırıp kahvaltı vermeyecek ( verdimi hepsini çağıracak ) 5- kürt vatandaşlarımızın yoğun olduğu ilçeleri ziyaret edecek 6- Kocaeli'de bulunan tüm hemşeri derneklerini ziyaret edecek 7- Ve en önemlisi kocaeli'deki Gazianteplileri ve Bingöl'lüleri es geçmeyecek . Bu yazı sadece bir izlenim, bu yüzden CEMİL YAMAN kesinlikle bana kızmasın, dost acı söyler.
CEMİL YAMAN Doğulu olduğu için aday listesinde yer aldı, o yüzden yapması gerekeni yapmalıdır. Diğer partilerin eleştiri oklarına maruz kalan Yaman, meyve veren ağaç misali taşlanıyor.

1 Kasım akşamı Yaman'ın partisine katacağı destek, onu ya göklere çıkartacak, yada siyasetin pencesine atacak. Bunu hep birlikte göreceğiz. Yaman ve ekibine başarılar diliyorum. 1 Kasım seçimlerin ülkemizin en uzun belirsizlik günlerinin bitmesine vesile olması dileklerimle . Muhlu ve huzurlu kalın...

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Cengiz alp - 02 Ekim 2015 23:21
Cemil Yaman başkan olduğu zaman ne yapmış ki vekil olduğunda faydasını görelim. Akp büyük bir hata daha yaptı

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99