Hüseyin Öziri - İYİ PARTİ KOCAELİ'NİN PERDE ARKASI.
Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

İYİ PARTİ KOCAELİ'NİN PERDE ARKASI.

19 Nisan 2023 tarihli yazısı

14 Mayıs'ta yapılacak Türkiye Genel Seçimleri için artık son düzlüğe girildi. Tarihi güne sayılı günler kala seçmenin nabzı tutuldu. 
 
Seçimlere bir aydan kısa süre kaldı anket firmalarının hepsi birbirinden farklı şekilde sonuçlar çıkarmaya devam ediyor.
 
Türkiye ilk kez böyle bir seçime giriyor, çok kısa sürede seçim kararının alınması, üstüne Ramazan'ın gelmesi, milletvekili aday adayları, milletvekili adayları derken liste tartışmaları, güç tartışmaları aldı başını gitti.
 
Seçim kararı alındıktan sonra birçok Parti seçim havasına bile girmemişken iyi Parti seçmeni ile buluşmaya başladı, vatandaşın arasında gezmeye başladı, çarşı pazarı boş bırakmadı. 
 
Aylar öncesinden aday adaylarını sokağa saldı, mahalle mahalle, sokak sokak gezdi. Bunun da meyvesini yapılan anketlerden ve sokağın nabzından aldığını görüyoruz.
 
Şu anda bir aydan az süre kaldığı için tüm partiler var gücüyle seçime hazırlanıyor. Partilerin ve adayların programlarını da SKM başkanlıkları yapıyor.
 
Fakat iyi Parti'de SKM birimi bir adım önde, bunun da nedeni aday adaylarını çok önceden sahaya çıkarması. 
 
Bugün ORC adlı bir anket firması yaptığı ankette iyi Parti'nin oyunu Kocaeli'de %17.7 olarak açıkladı. Bu rakam diğer partilerin moralini bozarken iyi parti içinde sevinçle karşılandı, moral buldular. 
 
Sokak'ta bunu dillendirmeye başladılar, iyi parti SKM başkanı Zekeriya Özak ise bu oranı yetersiz olarak gördü ve sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda ;
 
" İYİ Parti SKM İl Başkanı olarak bu sonucu yeterli görmüyorum. Samimiyet, disiplin, azim ve çalışkanlıkla 15 Mayıs sabahı Kocaeli güneşli bir güne uyanacak." 
diye belirtti. 
 
İYİ Parti SKM ekibi tam kadro seçime adapte olmuş durumda 
 
Bence iyi Parti ilk adımını, çok sağlam bir skm ekibi getirerek 1-0 önde attı. 
 
Birçok Parti daha adaylıklar belli değilken, Parti ofislerinde strateji planlarken. İYİ Parti skm'si tüm aday adaylarını sokağa döktü. 
 
Sadece skm ekibi değil, milletvekili adayları il ve ilçe yöneticileri de seçim havasına tam adapte oldu, özellikle Şanbaz Yıldız, Pelin coştur Filiz, il yöneticisi Kaan Dilmen, günün bir çok saatini vatandaş ile iç içe geçiriyor. 
 
Fethiye Caddesi Kocaeli'nin en işlek, ticaretin kalbinin attığı bir cadde, gündemde siyaset olunca bu caddede de konuşmalar hep siyaset üzerine  dönüyor. Bazen geçerken kulak misafiri olduğumda genelde konuşulan Parti İYİ Parti, Çünkü sokakları hiçbir zaman boş bırakmadılar. Iyi Parti disiplinli çalışmanın hakkını 14 Mayıs'ta, Kocaeli'de alacağını tahmin ediyorum.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Kerem - 19 Nisan 2023 17:16
Zekeriya bey ve Ahu hanımın özverili calismalari sayesinde SKM başarılı oldu. zira SKM de adı geçen diğer elliye yakın kişi sadece fotoğraf cektirmekle meşguller bunu da dip not olarak geçelim

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99