Hüseyin Öziri - KOTO Üyeleri Bari Bu Seçimde Görevinizi Yerine Getirin
Flaş Kocaeli
ATASER DOA PAZARLAMA YENİ
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

KOTO Üyeleri Bari Bu Seçimde Görevinizi Yerine Getirin

20 Eylül 2022 tarihli yazısı

8 Ekim günü 25 komitede seçime gidecek olan Kocaeli Ticaret Odası için bir yanda başkan adaylığını  bir yıl önceden açıklayan genç dinamik bir isim İbrahim Bıyıklı, dğer yanda ise 2017'den bu yana Kocaeli Ticaret Odasının başkanlık görevini üstlenen tecrübeli isim Necmi Bulut var. Koto da 3. Aday olarak gözüken, kentin sevilen ve sayılan ismi Akın Doğan ise aday olmayacağını açıkladı. 
 
Hem Necmi Bulut hemde İbrahim Bıyıklı'nın çok güçlü destekçileri var, belkide Koto tarihinin en keyifli, en heyecanlı seçimi olacağı kesin. 
 
Kimi desteklediğiniz önemli değil, iki değerli aday var biri Mevcut Başkan Necmi Bulut, Eğer mevcut başkanı Necmi Bulut'u başarısız buluyorsanız, Kocaeli Ticaret Odası temsil noktasında yetersiz buluyorsanız oyunuzu İbrahim Bıyıklı'dan yana kullanın yok Eğer İbrahim bıyıklı'yı temsil noktasında yetersiz olacağını düşünüyorsanız, mevcut başkan Necmi Bulut başarılı diyorsanız, oyunuzu Necmi Bulut'tan yana kullanın. Ama her halükarda seçim günü geldiğinde oyunuzu kullanın.
 
16 bin kişilik dev bir aile olan Koto da seçim günü sandığa baktığımızda 3000 ila 5000 kişinin oy kullandığını görüyoruz. Bence bu utanç verici bir durum, Türkiye'nin sanayi kenti olarak anılan, Türkiye'nin Bel kemiği olarak anılan Kocaeli'de hiç olmazsa üyelerin yüzde ellisinin oy kullanması yakışır. 
 
Geçtiğimiz gün Koto üyesi bir esnaf ile sohbet ederken konu seçimlere geldi, hangi adaya oy vereceğinşi sorduğumda ise şok oldum adamın bana cevabı traji komikti ; Ben oy kullanmaya gitmeyeceğim dedi , iki adaylada samimiyetim yok dedi, tanımam etmem dedi. bende kendisine bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu ,madem üye olduğunu bunun hakkını vermesi gerektiğini belirttim.
 
Evet Koto üyeleri 8 Ekim günü sandığa git ve oyunu kullan, hiç Koto ile ilgisi alakası olmayan sadece iş yeri için üye olanlar için iki adayı biz tanıtalım.
 
NECMİ BULUT KİMDİR? 
1968 yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlayan Bulut, 1990 yılında sigortacılık sektörüyle birlikte ticarete başlamıştır. Sektörün geleceğine ışık tutmak amacıyla özellikle sektörüyle ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görev almaya başlayan Bulut, 1995 yılında Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyeliği’ne seçilmiş, takip eden yıllarda sırasıyla Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Odaları konseyi üyeliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Acenteleri İcra Kurulu Üyesi de olan Bulut, 2017 yılı Ocak ayından bu yana Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
 
İBRAHİM BIYIKLI KİMDİR?
1980 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da, lise öğrenimini İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans öğrencisi. Lise öğreniminden sonra uzun bir süre sanayi kuruluşlarında teknik eleman olarak çalıştı. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren kurduğu aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Halen Altınoluk Pastaneler zincirini işletmektedir. Beş yıl Kocaeli Kastamonu Kültür ve Turizm Dernek başkanlığı yaptı. Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Saadet Partisi 27. dönem Kocaeli Milletvekili adayı oldu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise Saadet Partisi'nin  Kartepe Belediye Başkan Adayı oldu. Halen Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kocaeli Şubesinde Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
 
 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99