Hüseyin Öziri - DEVA Partisi, Kocaeli'de En Çok Derince'yi Zorlayacak
Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

DEVA Partisi, Kocaeli'de En Çok Derince'yi Zorlayacak

07 Aralık 2021 tarihli yazısı

Deva Partisi, Kocaeli'de en çok Derince'yi zorlayacak, hatta Derince'nin Deva Partisine geçmesi şaşırılacak bir durum olmayacak. Bunları nasıl tahmin ediyorum kısaca bahsetmek istiyorum.

 

Deva partisi Kocaeli il yönetiminin, Kocaeli'de ilçelerde hızla örgütlenmesi, ses getirecek projelere imza atması, özellikle Derince'de çarşı pazarı boş bırakmaması, siyasette Derince ilçesinde Deva partisinin varlığını güçlü bir şekilde hissettiriyor. Daha önce Demokrat parti ilçe başkanı Veli Yıldız beyide yazmıştım, çünkü oda siyaseti reklam amaçlı değil gönülden yapanlardan. Zeynep Aydın Sudan hanımda tam böyle,bu işin hakkını veren, vatandaşın derdi ile dertlenen ender siyasetçilerden.

 

Ali Babacan tarafından kurulan ve Kocaeli'de örgütlenme çalışmalarını kısa sürede bitiren Deva Partisi Derince İlçe başkanlığı görevine Zeynep Aydın Sudan getirilmişti. 

 

Zeynep Aydın Sudan 1979 İzmit doğumlu.
Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yönetimi mezunu,
Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü, Eğitim Fakültesi Yüksek Lisans mezunu.
ZAS Şirket Yönetim Kurulu başkanı, bunları neden yazdım ; çünkü Sudan başarılarla dolu bir geçmişe sahip,bu başarısını siyasettede gösterdi.

 

Deva Partisinin Kocaeli'deki en gözde ilçesi bence Derince, Derince'nin ilçe başkanı Zeynep Aydın Sudan yaptığı programlar ile adından sıkça söz ettiren, yarın seçim varmış gibi çalışmalar yapan, halkın arasından ayrılmayan bir isim. Zeynep Aydın Sudan, ilk seçimlerde sandıkları konuşturacak, fakat kazanamasa bile Derince'de bizde varız diyecek. Zeynep Aydın Sudan, Derince'yi Deva Partisi'nin oylarının en yüksek çıkacağı ilçe yapmakta kararlı. Seçimlere daha 1-2 yıl olmasına rağmen bir gün pazarda, bir gün çarşıda, bir gün esnaf ziyaretinde, Derince'de hiç bir cemiyeti kaçırmayan bir ilçe başkanı.

 

Deva partisi Derince'de faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor, bakalım ilk seçimlerde Derince kime geçecek göreceğiz. 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99