Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Körfez'de Demokrat Parti Sürpriz Yapabilir

22 Kasım 2021 tarihli yazısı

Demokrat parti il Başkanı güçlü, sevilen bir isim, ikili ilişkilerde çok iyi. Önümüzdeki seçimlerde ilçeleri adapte ederse sürpriz olması muhtemel. 

 

Tabii ki diğer partiler de olduğu gibi Demokrat parti ilçelerinde de zayıf halkalar var, zayıf halka derken yanlış anlama olmasın, çalışmayan, bu işe gönül ile değil isim yapmak için giren kişiler demek istedim. 

 

Bir diğer tarafda Demokrat Partinin neferleri, işin altına elini değil gövdesini koyanlar, bu işe isim yapmak reklam yapmak için değil hizmet etmek için girenlerde var.

 

Bunların başında benimde yeni tanıdığım, Tanımaktan büyük keyif aldığım bir isim, Körfez İlçe Başkanı Veli Yıldız var. Veli Yıldız'ı, gazeteci olduğumdan dolayı seçildikten sonra çıkan haberler vasıtası ile tanımaya başladım, takii babamın vefatı nedeniyle Taziye Ziyaretine gelene kadar. 

 

Telefonum çaldı,arayan kşi ''merhabalar ben Veli Yıldız dedi'' ; buyrun dedim ,müsaitsenin taziye ziyaretine gelmek istiyorum dedi, bende tabiiki buyurun dedim. İki gün sonra Öğleden sonra geldi,o gün 1 saate kadar görüştük, oturduk biraz siyaset, biraz ekonomi konuştuk.

 

Veli Yıldız hedefleri olan bir insan, iddialı konuşuyor  Körfez Belediyesi almak için çalışacağız hatta alacağız diyor. Bunun için mücadele vereceğiz ve sonunda alacağız diyor, ama sadece konuşmuyor iddiası boşa değil, hedeflerine ulaşmak için gece gündüz demeden halkın arasında yer alıyor, her türlü cemiyeti es geçmiyor, esnafın sesi olmaya çalışıyor, garibanın yanında olduğunu hissettiriyor, bu bile onun vatandaşın güvenini kazanmasına yetiyor. 

 

Yıldız ben bunları tek başıma yapamam diyor, bu iş ekip işi diyor, biliyor zor ama imkansız değil, bu yüzden ekibini özenle seçiyor.

 

Veli Yıldız, ana muhalefet olmamasına rağmen projeler ile geliyor, seçim yakın olmamasına rağmen sokakları boş bırakmıyor. Bunlar onu diğer ilçe başkanlarından farklı kılıyor, Her ilçe Yıldız gibi çalışsa  Demokrat partinin kalesi Kocaeli  olur, bunun için hiç bir engel yoktur.

 

Eğer Yıldız dediklerini başarırsa Körfez'de  adını siyasi tarihe yazdırır benden söylemesi. 

 

Mustafa Nazlıgül Körfez'de çok doğru bir isim bulmuş, aynı çalışmayı diğer ilçelerde de yaparsa Kocaeli'de demokrat partinin en az bir vekil çıkarması sürpriz olmaz.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

İsmail Kalkandelen. - 22 Kasım 2021 21:09
İçtenlikle Tebrik EDERİM rnYazınız Mükemmel .GörüşlerinizirnYorumluyor. Bana Göre Siyasetçinin Başarısında Sizler Basının Çok Büyük Rolü Vardır. İlçe Başkanımızı İzleyiniz Onun Siyasi çalışmaları Faaliyetleri Tabiiki Kaynaklarınızda Bana göre Herzaman İlk Sıralardaki Olacaktır. Teşekkürler Selamlar.
Ahmet Muammer saril - 22 Kasım 2021 13:07
Ağzınıza sağlık güzel bir haber olmuşrn

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99