Hüseyin Öziri - GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ KOCAELİ’NİN MARKASIDIR
Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ KOCAELİ’NİN MARKASIDIR

28 Nisan 2015 tarihli yazısı

Kocaeli öyle bir kent ki iyiyken iyi kötü olduğundan en kötüsünüz.Yani düşene bir tekmede sen vur mantığı var benim kentimde. Kocaelispor çok iyi günler gördü hayatında, o zamanlar herkes koştururdu peşinde gururla söylerlerdi ben Kocaeli sporluyum diye, her yerde futbol konuşulur ilk önce Kocaeli spor ve oyuncularından bahsedilirdi, yok fenere şu kadar attı, yok Türkiye kupasını aldı hep Kocaelispor vardı spor gündeminde. Ama ne oldu Kocaelispor küme düştü şu anda amatör ligde, kim kaldı yanında sadece Hodri meydan ve gerçek Kocaelispor gönüllüleri (bunların içinde bende varım ) evet çocukluğumdan beri beni tanıyan herkes bilir; ağzımdan Kocaelisporluyum haricinde hiçbir takımı telaffuz etmemişimdir, etmeyeceğimde. Ölene kadar Kocaelisporlu kalacağım.

Şu anda Kocaeli halkı kentin takımına sahip çıkıyor ve Kocaelispor bu kentin dinamiği, bir markası diyoruz. Bu takımı kimse kapatamaz diyoruz, mahallede oynasa kaldırımda destekleriz diyoruz.

Kocaeli sporun iyi günüde oldu kötü günüde ama hep yanında olduk takımımızın. Kötü gününde kapatın diyenlerden olmadık.

Bu kentin bir markası da GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ dir. Bu kurumu da kimsenin kapatmaya gücü yetmez. Çünkü GKD 10.000 lerce çocuğu tiyatro ile buluşturdu, ramazanlarda kimsenin haberi yokken erzak dağıttı, bu kentte ihtiyacı olan herkesin kapısını çaldığı bir adrestir GKD, kah okullara yardımda bulundu kah çocuk esirgeme kurumuna Kahta sokaktaki vatandaşa. Yani her kesimin yardımına koştu bu dernek.

Bizim derneğimiz bu kente vefa borcunu çoktan ödedi halada ödemeye devam ediyor ve edecektir de. Kocaeli’nin her kesiminden üyesi var bu dernekte; neden peki ? menfaatlerimi var, bir çıkarlarımı var, tabii ki hayır herkes tek sebeple bu dernekte birleşti Kocaeli’ye hizmet etmek için, bu kente bir şeyler verebilmek için .

Yönetimlerinde hep başarılı kişilerin olduğu bu dernek 1980 yılından beri hizmet veriyor, tabii ki sıkıntılı zamanları oldu, ama hep aştı bu sıkıntılı günleri.

GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ hep projelerini açıkladı, duymak isteyenler duydu duymak istemeyenler kulağını tıkadı. Öğretmenler günü olduğunda diğer dernekler gibi şehir merkezinde ki okulları ziyaret edip boy boy gazetelere çıkmak için değil onların amacı. Onlar en uzak köylerdeki okulları seçip oradaki öğretmenlerin gününü kutluyor çünkü amaç günü kutlamak kendi reklamını yapmak değil.

Şu andaki GKD yönetimi , bir kütüphane ihtiyacı olan okula kütüphane yapıyor, bunu Kocaeli’de kaç kişi biliyor merak ediyorum, bence çok az kişi biliyor. Çünkü basının karşısına geçip boy boy fotoğraf vermiyorlar. GKD nin prensibi Bir elin verdiğini öbür el duymasın mantığıdır. Gerçek yardım böyle olmalı zaten.

Şu anki yönetim canı gönülden GKD yi eski günlerine döndürmek için uğraşıyor, aynı zamanda da projeleri ihmal etmiyorlar. Bu dernekte görev almak gerçekten büyük bir onur, ben bu onuru yaşadım hiçte pişman değilim. GKD bu kentte devam edecek bunu kimse engelleyemez.

Son sözüm:

GENÇ KOCAELİLİLER BU KENTİN İSTİKBALİDİR !

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

İzmit li - 29 Nisan 2015 00:02
Merhaba hüseyin bey, Kocaeli spor artık son bulmali çünkü bu borçla tekrar ayağa kalkması mümkün değil. Ama gkd hertürlü yaşamak zorunda çünkü bir dernek hele hele eski dernek kapatılması söz konusu olamaz.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99