Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Hürriyet'in Yaptırdığı Alzheimer Yaşam Evine gerek var mıydı ?

13 Haziran 2021 tarihli yazısı

Başlığı görünce bir Alzheimer yakını olarak bu soruyu benim sormadığımı anlamışsınızdır. Bu soruyu bana bir dostum sordu, şaşırdım hemde üzüldüm, 
 
ey dostum sana bir şey anlatacağım tabii anlarsan! 
 
Bana sırf muhalefet yapmak için Fatma Kaplan Hürriyet'in yaptığı alzheimer yaşam evini eleştirdin. Ne gerek var dedin, buraya harcanan para fuzuli dedin. 
 
Bak kardeşim hatta abi çünkü benden büyüksün. Benim babam alzheimer hastası, yaklaşık 7-8 senedir, bu öyle bir hastalık ki ne ameliyatı var nede tedavisi, bu öyle bir hastalık ki bakan kişiye bir eziyet yatana bin eziyet. Bunları yaşamayan anlayamaz. 
 
Biz 5 kardeşiz Allah'a şükür durumumuz var kendi hastamıza bakabiliyoruz. 
Peki durumu olmayan hastalar?, durumu olmayan hasta yakınları? Allah kimseye böyle bir hastalık vermesin. 
 
Insanın başına gelmeyince önemsemiyor gerek yok diyor, boşa para diyor, ama eğer böyle bir hastamız varsa birde maddi durumunuz yoksa, bakma imkanınız yoksa, alzheimer hastasına bakmak çok zor. 
 
Aslında her ilde hatta ve ilçede muhakkak olması gereken ama maalesef Kocaeli'de bir ilk olan Alzheimer Yaşam Evi hizmete girdi. 
 
Bir alzheimer yakını olarak alzheimer Yaşam Evi'ni hazırlayan, projesini düşünen tüm İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü çalışanlarına, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başta olmak üzere emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum.
 
Böyle bir hizmetin partisi olmaz,siyaseti olmaz, aynı hizmeti hangi belediye başkanı yaparsa yapsın ayakta alkışlarım. Teşekkürler Fatma Kaplan Hürriyet, Teşekkürler İzmit Belediyesi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99