Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Serhan Çatal, Bildiğimiz Serhan Çatal Beyler

12 Nisan 2021 tarihli yazısı

Serhan Çatal'a haksızlık yapmayın.

Birçok insan oturduğu koltuğun hakkını veremeye bilir, oturduğu koltuğu doldurmaya bilir, koltuk insanı çok rahat değiştirebilir, bunu Türkiye'de her kurumda görebiliyoruz. 

 
Serhan Çatal Kocaeli'de siyaseti laiki ile yapmış bir isim birçok kurumda yöneticilik yapmış, yöneticiliğin hakkını vermiş bir isim bundan önce Zabıta Daire Başkanlığı yaptığında kendisini ziyaret etmiştim, o gün yaptığımız sohbet Serhan  Çatal'ın samimiyeti benim beynime kazanmıştı. 
 
Şimdi ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir  Büyükakın'ın sağ kolu, özel kalem müdürü. 
 
Evet yine tek koltukta oturuyor, fakat etrafında iğnelerin olduğu dikenlerin olduğu bir koltuk. Kolay değil birçok insan onu arar kimisi Tahir Bey'den randevu istiyor, kimisi iş istiyor, kimisi mahallesi'nde ki bir eksikliğin giderilmesini istiyor, kimisi maddi yardım istiyor ve bazı kesimde olmadık şeyler istiyor. 
 
Serhan Çatal bütün bunları karşılayacak güçte, karşılayacak yapıda bir bürokrat fakat sonuçta biyonik değil o da etten kemikten yaratılmış bir insan. Geçtiğimiz gün bir sohbet esnasında konusu geçti.
 
Hani bir söz var ya havalara girmiş telefonla aradım açmadı, bu sözü Serhan için söylediler, oturduğu makam Serhan'ı değiştirmiş dediler. 
 
Ben dedim ki sen ne iş yapıyorsun, dedi abi fabrikada çalışıyorum, fabrikada ne yapıyorsun dedim, bir makine var onu çalıştırıyorum dedi, o zaman dedim sadece bir makine bir sen öyle mi, evet dedi. Başka ne yapacağım ki dedi, işte o zaman onun gözüne bakarak Serhan Çatal kaç iş yapıyor peki diye sordum, o da bir iş yapıyor abi dedi. Hayır dedim o bir iş yapmıyor 1000 iş yapıyor Bak sen aramışsın Ondan bir istekte bulunacaksın, senin aradığın gün onu 1000 kişi aramıştır, muhtarı aramıştır, Belediye çalışanları aramıştır, vatandaşlar aramıştır, iş adamları aramıştır, dernek başkanları aramıştır, oda yöneticileri aramıştır, çocuğu hasta olan baba aramıştır, evde yatalak hastası olan birisi aramıştır, yani aramıştır da aramıştır. Üstüne bir de bu adam Tahir Büyükakın’ın eli kolu unutma dedim. 
 
Sen fabrikada bir makine ile uğraşıp akşam olsun evime gideyim, çayımı yudumlayın derken o sabahın köründen gece 12 lere kadar 1000 tane işle uğraşıyor ve ben buna şahit oldum, o yüzden de bu söylediğin de biraz haksızlık var diye düşünüyorum dedim. 
 
Evet sözlerimin arkasındayım, Serhan'ı tanırım, her gördüğü yerde aynı samimiyetle aynı sıcaklıkla selamını verir, ama bazen benim de telefonumu açmaya bilir, onu da biraz mazur görün. 
 
O Serhan hala bildiğimiz bizim Serhan unutmayın, iki gün sonra o koltuktan indiğinde aynı Serhan yine sokaklarda başı dik alnı ak bir şekilde dolaşacak buna eminim. 
 
Sen doğru bildiğin yoldan ayrılma kardeşim Allah yardımcın olsun

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Soner GÜLSÜN - 13 Nisan 2021 23:15
Hüseyin bey,rnYazmış olduğunuz her bir satırın altına imza atarım. Konumlar ve kurumlar gelip geçidir. Önemli olan insani duygulardan kopmadan vefanın adresi olabilmektir. İşte Serhan kardeşimiz de bu adreslerden biridir. Yakınen şahit olmuş birisiyim.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99