Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Onurla, Gururla 7. Yılımız.

05 Şubat 2021 tarihli yazısı

Yaklaşık 10 yıldır bu mesleğin içindeyim, günlük basılı gazete çıkararak başladım Gazete Kocaeli adında yerel günlük gazetemiz vardı. 1.5 yıl Hergün bin adet basılı bir şekilde devam ettik, 8 arkadaşımız ile birlikte bir buçuk yıl alnımızın akıyla götürdük gazetemizi. Sonuçta burası bir ticarethane olduğu için iyi bir teklif gelince Gazete Kocaeli'yi devrettik, asıl uzun soluklu serüvene tam da bundan sonra başladım. 

 

Bundan 7 yıl önce, Kocaeli’de kurduk FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ'Nİ, amacımız Kocaeli'nin Kocaeli'den haberdar olmasıydı.

Bunuda başardık, bir çok muhabir, editör arkadaşımız emek verdi bu gazeteye. İnternet gazetesi deyip geçmeyin, bu işi yaparken kuralına uygun, basın ahlakına uygun ve tabiiki ticaret ahlakına uygun bir şekilde yapmaya çalıştık. Bu güne kadar gazetemizde çalışmış, emek veren her bir arkadaşımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, halen çalışmaya devam eden yol arkadaşlarımada kolaylıklar diliyorum. 

 

İnternet gazeteciliğini basit bir iş olarak görenler tabii ki olabilir. Ama onların gördükleri merdiven altı diye tabir edilen, ofisi, çalışanı, resmi bir şirketi olmayan siteler için geçerlidir. 

 

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ yaklaşık 3 yıldır da aylık basılı gazete olarak da çıkıyor. Bu kimisine göre gereksiz bir atılım dı, kimisine göre de şarttı. 

Biz hiç bir zaman gazetemizi bayilere verip sattırmadık, çünkü günlük yerel gazetelerin satış trajlarını gayet iyi biliyorum, bizim amacımız bastığımız her gazete okuyucuya ulaşsın, çöp olmasın. Sonuçta gazeteyi sadece bir kağıt parçası olarak görmeyin, o gazete yaprağı için ne kadar emek harcanmış, ne kadar ağaç harcanmış, ne kadar mürekkep harcanmış unutmayın.

 

Sözü fazla uzatmayacağım, bu bizim gururumuz, onurumuz, mutluluğumuz bu kent Flaş Kocaeli Gazetesini sahiplendi, Flaş Kocaeli sadece bizim değil tüm Kocaeli’nin Gazetesi, o yüzden TEŞEKKÜRLER KOCAELİ nice 7 yıllara 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99