Hüseyin Öziri - Gerçek Siyaset Ve Serhat Duyar
Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Hüseyin Öziri

Gerçek Siyaset Ve Serhat Duyar

09 Nisan 2015 tarihli yazısı

Siyaset Devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış. Her şeyden önce bir yönetme sanatı veya bilimidir, yani siyaset bilimidir.

Bir takım maharet ve hünerlerle, çoğu kez dürüst veya ahlaki olmayan şekilde uygulamalarla karakterize edilen etkinliklerdir.

Evet şaka değil ahlaki olmayan şeyleri uygulamadır siyaset, bu konuda bizim siyasetçilerimiz hiç sıkıntı çekmiyorlar.
Yaşanılan zaman veya gelecek için kararlar almak ve uygulamak için koşullar ve verilerin ışığında alternatifler arasından seçilen eylem veya eylemleri ortaya koymak, belirlenen yöntem veya biçimlerde uygulamaktır, günümüzde birçok siyasetçi bunun dışına çıkıyorlar.

Peki, günümüzde hangi siyasetçiler bu işi alnının hakkıyla yerine getiriyorlar sizce! Bana soracak olursanız bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır bu sayı.

Evet çok az sayıda siyasetçi ülkesinin ve halkının çıkarlarını, kendi çıkarları ve akrabalarının çıkarlarından önde tutuyor. Canını buvatan için düşünmeden verecek kimler var

Mesela bunların başında kendisini takdirle izlediğim bir isim var BBP eski il başkanı SERHAT DUYAR geçen dönem yaptığı il başkanlığı ile birçok kesimin beğenisini ve güvenini sağladı, yaptığı işler ve siyasetteki üslubu beni çok etkiledi. Diğer partilerin aksine muhalefeti en iyi şekilde yapan bir isim, muhalefet yaparken de çirkinleşmeyen, ahlak ve edep çerçevesinde eleştirilerde bulunan bir siyasetçi.

Her siyasetçi kendi çapında başarılıdır, kendi çapında güçlüdür, her siyasetçinin yanında şak şakçıları vardır. Fakat SERHAT DUYAR bunlara ihtiyaç duymayan bir isim, onun bir ideali var; Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlunun gittiği yoldan yürümek. Bunuda başarıyor, ne rant ne mevki nede koltuk peşinde koşuyor öyle olsaydı, oda başkaları gibi ana muhalefet partisine veya iktidar partisine yanaşırdı.

Şimdi Miletvekili adayı oldu, kendisini Ankara’ya taşıyacak oyları bekliyor, buradaki başarısını orada da sürdürmek istiyor, umarım çıktığı bu yolda başarıya ulaşır, Çünkü ülkemizin onun gibi temiz ve dürüst siyasetçilere ihtiyacı var. Allah Yar Ve Yardımcın Olsun SERHAT DUYAR, benim duam budur sana….

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Deniz tetik - 10 Nisan 2015 23:50
Serhat bey. Saadet ile birleşmesi yanlış bence. Barajı aşamasanızda tek başına olmanız güzel olacaktı. Yinede hayırlı olsun
serkan sağlam - 09 Nisan 2015 20:33
Gerçekten üslubuyla ahlakıyla , tertemiz bi insan Duyar , takip ediyorum eleştirmeye çalısıyorum ama yok tek bir hatalı hamlesi yok tek derdi vatan millet yolu açık olsun

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99