Çayırova’da sevimli dostlar aşılanıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ

Çayırova’da sevimli dostlar aşılanıyor

Çayırova Belediyesi, bir süre önce hizmete açtığı sokak hayvanları doğal yaşam alanındaki sokak hayvanlarını aşılıyor.

AŞILARI VURULUYOR, KONTROL EDİLİYOR
Sokak hayvanları için oluşturulan Doğal Yaşam Alanında muhafaza edilen sevimli dostları yalnız bırakmayan Çayırova Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlığını da ihmal etmiyor. 

Sütten ayrılan 3 aylık yavru köpeklerin iç ve dış parazit tedavileri veterinertarafından gerçekleştirildi. Aşıları vurulan yavru köpeklerin genel sağlık kontrolü de yapıldı. Sadece Doğal Yaşam Alanındaki Sokak hayvanları ile sınırlı kalmayan Çayırova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, veteriner eşliğinde ilçedeki sokak hayvanları için seferber oldu.

 

DÜZENLİ MAMA DESTEĞİ

Sokakta yaşayan sevimli dostları bir an olsun yalnız bırakmayan Çayırova Belediyesi, yıl boyunca sokak hayvanlarına besin desteği sağlıyor. Şehrin değişik noktalarına bırakılan kedi ve köpek evlerine düzenli olarak mama takviyesi yapan belediye ekipleri, 20 tonu aşkın mama dağıttı.

 

BAKIM EVİ PROJESİ

Canlı odaklı projeler üreten Çayırova Belediyesi, sevimli dostların mutlu olduğu doğal yaşam alanından sonra Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezini hayata geçirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Proje çalışmaları tamamlanan bakım evine kısa sürede başlanması hedefleniyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99