Ali Araptarlı
Okunma Sayısı: 1428
Ali Araptarlı

Var Galatasaray için var, BJK için yok, öyle mi?

04 Aralık 2018 tarihli yazısı

2 Aralık Pazar günü, BJK ile GALATASARAY karşılaştılar! Maçı uluslararası gururumuz (!) FIFA kokartlı, en şöhretli hakemimiz Cüneyt Çakır yönetti! Şeref türbininde zat-i muhterem BJK eski başkanı, bugünkü TFF Başkanı olarak Yıldırım Demirören, BJK Başkanı Fikret Orman, BJK Yönetim Kurulu Üyeleri tam kadro var. Ama Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri yok! Kulübede, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim yok, antrenör Hasan Şaş yok! Alayı cezalı! Sahada Galatasaray as kadrosundan 7 oyuncu yok! 3 oyuncu sakat, 4 oyuncu cezalı! Ama Galatasaray, Ömer ve Maicon ile beraberliği bırak galibiyeti bile kaçırdı diyebiliriz! Tabii top yuvarlak! Fakat VAR da mı yuvarlak?

 

Yazıklar olsun, bu kadarına da pes doğrusu! Yahu, ekran başında milyonlarca sporsever var! Kör mü bunlar? İnsanların aklıyla alay mı ediyorsunuz? Tamam itiraz yok, 18’de barajdaki Eren’in koluna çarptı veya koluyla refleks yaptı penaltı var! Zaten VAR’dan önce yayıncı kurum defalarca gösteriyor! İtiraz etmeye gerek yok! E peki sonra 18’de BJK’ li oyuncunun dirseğiyle topa teması nedir? Oda buz gibi penaltı! Video yardımcı hakem dün maça damgasını vurdu! Uzun lafın kıssası, VAR kararı ile BJK galip ilan edildi, 3 puanı aldı!

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Galatasaray’la problemi nedir Allah aşkına? Galatasaray’a karşı taraflı tutumunuz iyice kabul edilemez bir hal aldı! Yahu muhteremler; Galatasaray Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü, 30 milyonu aşan bir taraftar kitlesi var! Bu kadar insanın keyfiyle, mutluluğuyla, hayalleriyle oynamaya ne hakkınız var? Futbolumuzun imajına ve marka değerine zarar veriyorsunuz! Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz! Galatasaray Türk Futbolu’nun hep parlayan yıldızı olmuştur! Marka değeri en yüksek Türk Kulübü’ne resmen savaş açmak ne demek!

 

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Başkanı Galatasaraylı Ali Dürüst, Galatasaray’a yapılan bu yanlış, yanlı tutum karşısında çok rahatsız oluyor ve istifa ediyor! Sonra ısrarlara ve baskılara dayanamıyor, istifasını geri almak zorunda kalıyor! Kibar insandır Ali Dürüst. Ama çok çirkin olaylar yaşanıyor. Galatasaray’ı öteleştirmek için çocuksu, acemi, çirkin işler yapılıyor! Güya, Kulüpler Birliği adına Galatasaray alehinde korsan bir açıklama yayınlanıyor! Bir çok kulübün haberi dahi yok! Bu da Türkiye Futbol Federasyonu destekli bir hamle olarak değerlendiriliyor...

 

Türkiye Futbol Federasyonu başarısızdır! Ülkemizi dünya ve Avrupa üçüncülüğünden, UEFA Uluslar C Ligi’ne kadar düşürmüştür! TFF tüm kurulları ile yenilenmelidir! Yenilenmiş, şeffaf ve adil bir TFF istiyoruz! Başarısız Başkanı Yıldırım Demirören artık bırakmalıdır. Kamuoyunda kendisini başarılı bulan, bu göreve layık gören bir kişi kalmamıştır. Türk Futbolu’nun başına; üzerimizdeki ölü toprağını kaldıracak, yepyeni projelerle uzun süredir görmediğimiz bir dinamizm getirecek, şu futbolla yatıp kalkan ülkede yüzleri güldürecek, herkes tarafından sevilen, sayılan bir ekibin geçme vakti çoktan gelmiştir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99