Ali Araptarlı
Okunma Sayısı: 937
Ali Araptarlı

Bu sapıklar hep var mıydı?

13 Temmuz 2018 tarihli yazısı

Son yıllarda mı türedi bu sapık yaratıklar? Eğer böyle ise bu artışın sebebi nedir? Ya da her zaman vardı da, iletişim kaynaklarının kısıtlılığından, toplumun daha kapalı yapısından mı faydalanarak gizlenebiliyorlardı?

 

Duyduklarıma inanamıyorum! Kafamda bu sorularla yaşıyorum günlerdir… Yahu çok utanç verici, çok mide bulandırıcı bir durum! 13 yaşında bir kız çocuğuna Çorum’da öz babası, ağabeyi ve amcası tecavüz ediyor! Hangi birini sayacaksın? O kadar çok ki! Adana’da 4 yaşındaki kız çocuğuna, Antalya’da 15 yaşında genç kıza tecavüz ediliyor. 8 yaşındaki Eylül, 4 yaşındaki Leyla tecavüz edildikten sonra ölü bulunuyor!

 

13-14 yaşında sahipsiz, gariban bir kız çocuğuna, insan kılığında dolaşan ama insanlıktan zerre kadar nasibini alamamış babası, dedesi yaşındaki 37 yaratık sırayla tecavüz ediyor! İçlerinde mevki, makam sahibi olanlar da var!

 

Bunlar insan olabilir mi? Yok, arkadaş bunlar insan falan değil! Duygusuz, vicdansız, acıma, utanma hissi olmayan, tanımlanamayan bir yaratık türü bunlar! Bunlara insan derseniz ben alınırım! Bazıları düşünmeden bunlara hayvan, köpek falan diyor! Çok rica ediyorum hayvanlara karşı çok ayıp, çok büyük haksızlık oluyor! Yapmayınız, hayvan dostlarımız bu yaratıklar kadar duygusuz değiller! Bu sapık yaratıklara köpek, hayvan, falan demeyiniz lütfen! Kendi çocuğuna bile tecavüz edebilen bir türe henüz verilecek bir isim bulunamadı bence!

 

Bu masum çocuklardan ne istiyorsunuz sapık yaratıklar? Siz çocuk olmadınız mı? Sizin çocuklarınız yok mu? Diyelim ki yok! Yakınlarınızın da mı çocukları yok mu? Bunun nasıl büyük bir sevgi türü olduğunu hayatınızda hiç hissetmediniz mi? Gerçi siz kendi çocuklarınıza bile tecavüz ediyorsunuz, yakınlarınızın çocuklarına veya tanımadığınız masum bir yavruya mı acıyacaksınız! İnsanlıkla uzaktan, yakından alakalı hiçbir duygu kırıntısı büyümemiş içinizde!

 

Atatürk diyor ki: “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar“

Ne kadar anlamlı bir laf! Çocuklarımızı bu sapık, iğrenç yaratıklardan korumalıyız! Yoksa ruhsal çöküntüye uğramış bir nesil ülkemizin sonu olur!

 

Kafamda dönen hep aynı sorular demiştim! Bu sapıklar hep vardı da ben mi farkında değilim? Eşime, dostuma, yakın arkadaşlarıma soruyorum. Onlar da benim gibi düşünüyorlar! Eskiden bu kadar sapık, iğrenç yaratık yoktu diyorlar! Siz ne dersiniz? Nereden türedi bu soysuz sapık yaratıklar? Neden bu kadar çoğaldı? İnsanı her geçen gün daha da köşeye sıkıştıran, yapısını, karakterini, ruhsal durumunu bozan şu modern hayatın baskısıyla bu durum açıklanabilir mi? Ben gerçekten çok endişeliyim artık! Bulaşıcı bir hastalık gibi toplumu çürütür bu vahim durum! Önlemek için ne gerekiyorsa yapılmalı. Önce acilen cezai tedbirler daha sonra kalıcı, toplumdaki bu hastalığı dönüştürücü sosyolojik önlemler alınmalı! İçinde yaşadığımız toplumdan, şu güzel memleketten soğuyarak, insanımızdan iğrenerek, her geçen gün bu tarz inanılmaz olayların travmasıyla toplumdan kendimizi biraz daha soyutlayarak hayatlarımıza devam edemeyiz!

 

Bu hastalığı, bu iğrençliği, bu utancı toplumun her kesimi el ele vererek, bu durumla en etkin şekilde mücadele ederek aşmak zorundayız! Başka hiçbir çaremiz yok!

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99