Flaş Kocaeli
Ali Araptarlı
Okunma Sayısı: 1098
Ali Araptarlı

Şampiyon bu hafta belli olur!

23 Nisan 2018 tarihli yazısı

50.000’i aşkın taraftarımız tribünleri doldurur, 90 dakika gene coşarsa, Muslera kalesinde panterleşir, Gomis kükrerse, Rodrıgues ile Marıano dinamo gibi işlerse… Terim bir takım değişikler denemeye kalmaz, Belhanda’da ısrar edip takımı 10 kişi oynatmazsa… Galatasaray bu Beşiktaş’ı yener!

Muslera gibi kaleci, Gomıs gibi gol makinesi, Rodrıgues ve Marıano gibi dinamo, Terim gibi imparator lakaplı teknik direktör, Ultra Arslan gibi taraftar başka hangi Türk takımında var Allah aşkına!

Zaten bu sayıp döktüğüm şartlar haftaya tam olarak yerine gelirse, değil Beşiktaş kim gelse yener bu Galatasaray...

Madalyonun diğer yüzüne bakalım! Galatasaray’da zımba gibi bir savunma hattı, zekasıyla orta sahayı yöneten bir 10 numara ve ön libero olsa, işte o zaman bu çılgın taraftarın da desteğiyle açık ara şampiyon olmuştuk zaten…

Bu imkanlarımız olmadığı için deplasmanda aptallaşıyor, aksıyor, tökezliyor Galatasaray! Bambaşka, kırılgan bir yapıya bürünüyor! Seyirci gerçekten çok büyük bir güç!

İşte Alanya deplasmanı… 16. dakikada 2-0 öne geçeceksin ve maçı 60. dakikada 2-2 beraberliğe getirip düşme hattında ki Alanya karşısında tir tir titreyeceksin! Olacak iş mi bu! Eminim, şu nefes nefese sezon biter bitmez Terim bu eksiklikleri giderecek ve takımı bu deplasman kabusundan kurtaracaktır. Tabii tüm bunları yapabilmek için şampiyonluk çok çok önemli! Galatasaray’ın şu durumunda gelecek bir şampiyonluk kulüp tarihinin en kritik şampiyonluğu olacak ve herkese derin bir nefes aldıracaktır.

Önümüzdeki hafta çok önemli bir maça çıkıyoruz… Galatasaray bu maçı alırsa şampiyonluğu bir daha bırakmaz…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99