Ali Araptarlı
Okunma Sayısı: 1096
Ali Araptarlı

Birbirimizi sevmeye ve birlik olmaya ihtiyacımız var!

20 Nisan 2018 tarihli yazısı

Cennet gibi, üç tarafı denizlerle çevrilmiş, doğa harikası iki boğazı, muhteşem koyları, kıyıları, verimli toprakları, yer altı, yer üstü zenginlikleri, çok önemli bir tarihi olan muazzam bir ülkeye sahibiz! Dört mevsimin aynı anda yaşanabildiği çok enteresan bir coğrafyadayız! Benzersiz güzelliklerle dolu, 783.562 km2’ lik oldukça büyük bir ülkede yaşıyoruz!

 

Emperyalist güçler bu cennet ülkeyi geçmişte bizlere laik görmemişlerdi, bugün de görmüyorlar! Geçmişte her bakımdan zayıf düştüğümüz zamanı kollayıp, geldiler! Adeta leş kargaları gibi üşüştüler, ülkemizi işkâl edip, parçalayıp, bölüşmek için tam teşkilatlı ordularıyla saldırdılar! Ama başaramadılar!

 

Bugün niyetleri yine aynı ama gözleri yemiyor! Atalarımız; Türk, Kürt, Laz, Çerkez vs. ayrımı yapmadan vatan için, namus için, bayrak için, istiklal için o gün sırt sırta verip destan yazdılar! Her bakımdan zayıf düşmüş olmalarına rağmen, çok olumsuz şartlara rağmen, orduları dağıtılmış, tersanelerine girilmiş olmasına rağmen birlikte hareket ederek başardılar!

İstiklal Savaşı’nda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dahi komutanın kontrolünde yedi düvelle savaşıp zafere ulaştılar. İşgalci emperyalist güçlerin ağızlarının payını verdiler! Türk Milleti’nin ne olduğunu dünya aleme gösterdiler.

 

Bugün biz varız! O kahramanların evlatları, torunları olarak her bakımdan oldukça güçlü, 81 milyonluk dev bir ülkeyiz! Düşman aynı düşman, bizi parçalayıp, bölüşmekten vazgeçmiş değil! Ama yukarıda dedim ya bugün bize direkt saldırmayı gözleri yemiyor! Başka yollar deniyorlar!

Emperyalist güçlerin ülkemiz için yıllardır gayeleri aynı ama taktikleri değişti! Önce bizi kendi aramızda bölmeyi, zayıf düşürmeyi deniyorlar! Birçok yol denediler ve yılmadan, usanmadan denemeye devam ediyorlar! Benim gençlik yıllarımda sağcı, solcu diye gençlerimizi böldüler! Ülkemizin geleceği olan eğitimli gençlerimizi birbirine düşman kutuplara ayırdılar ve ülkeyi yıllarca alt üst etmeyi başardılar! Öyle zamanlar oldu ki, günde 30 – 40 genç insanımız birbirini öldürdü! Anarşi adeta ülkemizi esir almış gibiydi!

 

Yıllar sonra sağ, sol çatışmaları bitti bu sefer halkımızı bölüp, birbirine düşman etme yolunu seçtiler! Atatürkçüler, muhafazakâr, dinciler diye! İç savaş çıkartmak istediler ama bu taktik de tutmadı! Ama hala bu kurguyu uygulamadan kaldırmış değiller! Atatürk de, dinimiz de bizim vazgeçilmez değerlerimizdir! İkisinden de vazgeçmemiz mümkün değildir.

 

1980’den bu yana, PKK denilen taşeron katiller sürüsünü başımıza bela ettiler! Çok can ve mal kaybımız oldu! Kürt kökenli vatandaşlarımızı kandırmak için, PKK sizin için mücadele veriyor tezini kabul ettirmek istediler ama bu da olmadı! Kürt kökenli vatandaşlarımız bu dolduruşa gelmediler. Türk, Kürt asırlardan beri bu coğrafyada birlikte yaşamışız, birbirimizden kız alıp vermişiz, akraba ve hısım olmuşuz, olacak iş mi bu? İstiklal Savaşı’mızda birlikte sırt sırta verip düşmanla savaşmışız! Silah arkadaşlığı, kader arkadaşlığı hiçbir şeye benzemez...

 

Şimdi Suriye’yi karıştırıp iç savaşa soktular. PKK’nın uzantılarını sınır komşumuz Suriye ile olan en uzun sınırımıza yerleştirip bizi rahatsız etmeye başladılar. PKK ve o bölgedeki uzantılarına silah, tank, top, mühimmat vererek bize karşı savaştırmayı düşündüler, gene olmadı! Temizleyip attık! Türk Milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri ile hiçbir güç direkt savaşmayı göze alamaz! Hepsi, vatanımız için, namusumuz için yeri geldiğinde gözümüzü kırpmadan ölümü göze alacağımızı biliyor! Sinsi sinsi, kapı arkasından, kendilerini tam olarak açık etmeden kuyumuzu kazmaya çalışıyorlar… Başaramayacaklar…

 

Ama bizim birlik olmamız ve birbirimizi sevmemiz lazım. Son yıllarda bunu pek başaramıyoruz! Düşmanları kendimize güldürüyoruz! ‘’Balık baştan kokar‘’ diye bir laf var! Önce siyasi liderler birbirlerine karşı düşmanca ifadeler kullanmaktan ve hakaret etmekten vazgeçmeliler! Daha düzeyli ifadelerle, hakaret etmeden mücadele etmeliler! İnsanımız arasında sevgi bitti, yerini şiddet aldı! Bu çok tehlikeli! Önce birbirimizi sevmeli ve ülkemiz için birlik olmalıyız, her zamankinden daha çok kenetlenmeliyiz! Düşmanlarımız zaten yeteri kadar çok!

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99