Darıca’da sel olmaması için mazgallar temizleniyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Darıca’da sel olmaması için mazgallar temizleniyor

Darıca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şiddetli yağışlarda meydana gelebilecek tıkanma, su birikintisi ve baskınlarına sebebiyet vermemek için ilçedeki tüm mazgalları temizliyor.

Darıca Belediyesi, meteorolojinin yağış uyarısı yapmasının ardından harekete geçerek olası sel baskınlarının önüne geçmek amacıyla ilçe genelindeki mazgallarda tek tek temizlik çalışması başlattı. Özellikle sonbahar mevsimiolması nedeniyle dökülen ağaç yapraklarınında mazgalları tıkamasının önüne geçme isteyen ekipler mazgallarda biriken tümatıkları temizleyerek olumsuzlukların önüne geçiyor.

 

YAĞIŞ BOYUNCA TEYAKKKUZ SÜRECEK

Darıca Belediyesi’ndenyapılan açıklamada vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için yağış boyunca teyakkuzda olacakları belirtilerek “Ekiplerimiz meydana gelebilecek ani aşırı yağışlara karşı mazgal ve yağmursuyu hatlarında geniş çaplı çalışmaya başladı. Mazgal demirleri kaldırılarak içerisinde biriken ve su baskınlarına neden olabilecek artıkları topluyorlar. Yapılan çalışmalar ile yaşanabilecek su baskınlarının önüne geçilmiş olacak. Yapılan mazgal temizliklerinin, yağış sonrası yollarda su birikimine ve taşkınlara sebebiyet vermemesi için çalışmalarımızı düzenli olarak sürdüreceğiz” denildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99