“Baba Destek” Programı yüz yüze eğitimlerle başlıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

“Baba Destek” Programı yüz yüze eğitimlerle başlıyor

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Anne Çocuk Eğitim Vakfı iş birliği ile Baba Destek Programına başlıyor

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Anne Çocuk Eğitim Vakfı iş birliği ile Baba Destek Programına başlayacak. Pandemiden dolayı online düzenlenen eğitim programı 28 Şubat Pazartesi akşamı saat 19.00’da yüz yüze gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek programla babalar çocuk gelişimi konusunda bilgilendirilecek.

 

KATILMAK İSTEYENLER

Ayrıca babalar rol ve sorumluluk almaya teşvik edilecek ve aile içinde demokratik ilişkiler kurma konusunda desteklenecek. 3-11 yaş arası çocuğu olan babalara yönelik olan eğitime katılmak isteyen vatandaşlar izmit.bel.tr web adresinden online başvuru yapabilirler. Ücretsiz eğitim için bilgi almak isteyenler 318 00 00 - 4704 numaralı hattı arayabilir. 

 

PROGRAMIN DETAYLARI

Baba Destek Programı, 13 hafta boyunca haftada bir gün ve 2 saatlik oturumlar şeklinde uygulanacak. Babalar her hafta grup toplantılarında bir araya gelerek farklı konularda paylaşımlarda bulunacaklar. 15-20 babanın katılımı ile yapılan BADEP oturumlarında katılımcı ve yüz yüze eğitim teknikleri kullanılacak ve çalışmalar kişilerin yaşantılarından yola çıkarak etkileşimli öğrenmelerine olanak tanıyacak şekilde gerçekleştirilecek.

 

BADEP NEDİR?

Ailenin anne, baba ve çocuklardan oluşan bir bütün olduğu düşünülerek çocuğun gelişiminde anne kadar önemli rol oynayan babaların;

•Çocuk gelişiminde önemli olduklarını fark etmelerini,

•Çocukları ile birlikte vakit geçirmelerini, birlikte etkinlik yapmalarını,

•Çocukların gereksinmeleri ile ilgili bilgilenmelerini,

•Çocukla ilgili uygun beklentiler edinmelerini,

•Babanın öğretmen-veli işbirliğinde daha aktif rol almasını,

•Evlilik ve aile içi iletişimi geliştirmelerini,

•Şiddet içeren davranışları değiştirmelerini,

•Evdeki iş ve sorumluluk dağılımında demokratik tutumu benimsemelerini,

•Demokratik disiplin yöntemlerinde bilgi ve beceri edinmelerini, edindikleri bilgi ve becerilerini çevrelerinde de kullanabilmelerini amaçlar.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99