Kocaeli’de çocuklar için tiyatro festivali düzenleniyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ

Kocaeli’de çocuklar için tiyatro festivali düzenleniyor

5-13 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak olan “9. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar Buluşma Günleri” adlı festival hakkında, düzenleme kurulu tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

Haber

Ülkemizin oyuncuları çocuk olan biricik festivali. Yüzlerce çocuğun oyuncu olarak katıldığı bir çocuk şenliği.  Aynı zamanda annelerin, babaların, amca, teyze, hala, dede kısaca tüm ailenin içinde çaba gösterdiği bir “paylaşma” organizasyonu olduğunu söyleyen Burhan Akçin “. Çocukların oyuncu olarak görev aldığı güzel bir proje.Çocukların ve gençlerin kişisel gelişiminde bir eğitim aracı olarak kullandığımız Tiyatro Sanatından çok yararlanıyoruz. Özgür alanlar ve donanımlı uzmanlar yaratıyoruz” dedi.

 

BU FESTİVAL ÜLKEMİZİN BİRİCİK FESTİVALİ

                 

Festival düzenleme kurulu adına konuşan Burhan Akçin şunları söyledi;

Bu festival ülkemizin biricik festivali. Tasarlanmış biçimi ile Kocaeli’ye sığamayacak kadar büyük, tiyatromuzun olanakları doğrultusunda ise yerel bir festival. Aslında Milli Eğitim, Kültür ve Sosyal Politikalar bakanlığının bir araya gelerek gerçekleştirebileceği bir büyük organizasyon. Uluslararası prestij projesi. Çocukların oyuncu olarak görev aldığı güzel bir proje.

 

BİR EĞİTİM ARACI OLARAK KULLANIYORUZ

 

Çocukların ve gençlerin kişisel gelişiminde bir eğitim aracı olarak kullandığımız Tiyatro Sanatından çok yararlanıyoruz. Özgür alanlar ve donanımlı uzmanlar yaratıyoruz. Sadece Çocuklar için tasarladığımız bu festivale katılmak için birçok ilden başvuru alıyoruz ama kabul edemiyoruz. İmkanlarımız sınırlı olduğu için ancak bir grubu konuk olarak ağırlayabiliyoruz. Bu yıl konuk grubumuz Denizli’den katılacak.

 

9. KEZ BİR ARAYA GELEN BULUŞMA GÜNLERİ

5 Ocak 2019 Cumartesi günü başlayacak.14 Ocak 2019 Pazar günü sona erecek.

11 grup Kocaeli’den, 1 grup Denizli’den olmak üzere 12 çocuk grup 12 ayrı tiyatro oyunu oynanacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99