Flaş Kocaeli
Emre Kıyga
emre_kiyga@hotmail.com
Emre Kıyga

Yolu ve otoparkı olmayan stadımız:

10 Eylül 2019 tarihli yazısı

İkide iki galibiyetle başladık, herşey güzel gidiyor, daha da güzel olacaktır , ancak ben maçla ilgili yazı yazmayacağım, benim asıl konum stat ve çevresi,  maalesef aylar önce söylememize rağmen,stattaki problemler bitmek bilmiyor, stat bitmeden hatta yapım aşamasındayken de bunları dile getirdim, stadın altında otopark olmasına rağmen kullanılamıyor.

OTOPARKTAN ÇIKMAK 1 SAAT

Zaten kullanılsa da çok fazla çözüm üreteceğini sanmıyorum, çünkü otoparktan çıkacak araçlar hangi yoldan tahliye edilecek ? Mevcut açık otoparktan bile çıkmak 1 saati geçiyor, üzerine bir de kapalı otoparkın trafiğini ekleyin o stattan çıkmak tam bir işkence olacaktır, bu konuda yetkilileri göreve çağırıyorum,  bu konuyu biran önce çözmelidirler.

BURADA ASIL SORUMLU KARAOSMANOĞLU’DUR

 200milyon tl. para harcanmış stat yapılmış ancak stadın yolunu ve otoparkı eksik, stadın etrafında boş araziler mevcut, artık kiralar mısın, istimlak mi edersin , nasıl yaparsan yaparsın stadın etrafında otopark yapmak zaruri bir ihtiyaçtır, yol konusunda ise   birinci öncelikli karayolları sorumludur,ikinci olarak da büyükşehir belediyesi,  aslında ben Tahir başkana da kızmıyorum, kızamıyorum, burada asıl sorumlu İbrahim  Karaosmanoğlu ‘dur, milyonlarca lira harcayarak, Karayollarının yapması gereken battı çıktıları büyükşehir üzerinden yaptınız sayın eski başkan ancak, bu şehirde 15 günde bir 15-20 bin kişinin geldiği hangi organizasyon mevcut ?

TAHİR BAŞKANA İNANCIM TAM

Stadın yolunu isteseniz şimdiye kadar çoktan yapardınız, yapmalıydınız , akşam 21.00 da maç bitiyor, insanlar zifiri karanlıkta arabalarını bulmaya çalışıyor, o caddeye aydınlatma direği koymak çok mu zordu ? Neyse ki Karaosmanoğlu gitti de, Tahir başkan geldi, Tahir başkan stadın yolunu bildiğinden benim kendisine inancım tam, tramvayı da getirecek, yolları yapacaktır, ancak geç kalındığının da farkında olduğundan eminim , en kısa sürede stadın otopark ve yol sorunu çözülmelidir.

STADIN ÇİMLERİ ÖNEMLİ

İlk maçlar 15-20 bin  kişi, geliyor, takım şampiyonluk havasına girdiğinde bu rakam 30-35 binlere çıkacak ve bu sorunlar daha da büyüyecektir. Stattaki diğer bir konu da çimlerin durumu, bu statta 116 gündür maç yapılmıyor, stadın çim bakımı özel şirkete verilmiş, hatırı sayılır da bir para aldıklarını biliyorum, statta rüzgar tribünleri mevcut ve çalıştırılıyor, ama 2 milyon tl.

STADA O ÇİMLER YAKIŞMIYOR

Maliyetle alınan güneş panellerinin çalıştırılmadığını duyuyoruz, madem çalıştırılmayacaktı neden alındı , yok ihtiyaç var ise neden çalıştırılmıyor, ayrıca bu çim bakım işi verilen firmaya cezai şart, ihalenin feshi mümkün değil mi ? Madem çim bakımını yapamıyor, ya ihaleyi fesih eder ,işi ehline verirsin, yada cezai şart uygular, çimlerin en kısa sürede sağlıklı hale gelmesini sağlarsın, sayın Gençlik Spor İl Müdürü eminim ki bu konuya el atacaktır, o güzelim stada o çimler yakışmıyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99