İZMİT SANAT MERKEZİ KAYITLARI YENİ BAŞLADI - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İZMİT SANAT MERKEZİ KAYITLARI YENİ BAŞLADI

İlimizin güzel sanatların çeşitli dallarında eğitim veren ilk özel kurumu İzmit Sanat Merkezi (İSM), artan talep nedeniyle 9. eğitim yılını yeni binasında karşılıyor. Yeni dönem için kayıtlara başlayan İSM, yıllardır birlikte çalıştığı geniş akademisyen kadrosuyla sanatseverleri bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak Bale, Modern Dans, Müzik, Tiyatro gibi sanat dallarının yanı sıra kişisel gelişim eğitimleriyle de adından sıkça söz ettiren İSM, yeni dönem kayıtlarını almaya başladı. Bugüne dek 6 binin üzerinde kişiye eğitim veren, birçok öğrencisine güzel sanatlar akademisini kazandıran kurum, artan talebe cevap verebilmek amacıyla kayıtları otogar yolu üzerindeki yeni hizmet binasında almaya başladı.

“Her yıl farklılığımızın altını çizmek için yeni atılımlar gerçekleştirdik”

İSM Kurucusu Nurhan Deniz Dolgun bu yıl bambaşka bir heyecanla kapılarını açacaklarını belirtirken, yeni dönem için yepyeni projeler hayata geçireceklerini ifade etti. “Dokuz yıl önce kapılarımızı açtığımızda özel bir kadroyu bir araya getirerek farklılık yaratmıştık” diyen Dolgun, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Her yıl farklılığımızın altını çizmek için yeni atılımlar gerçekleştirdik. Örneğin bale ve modern dansta Tan Sağtürk’ün bilgi ve desteğinden yararlandık. Bu ayrıcalığımıza bale eğitiminde dünyaca kabul edilmiş Vaganova sistemini de ekledik. Hatta bu yıl bale öğrencilerimizi Varna’da yaz kampına gönderdik. Bunun yanı sıra, hem oyunculuk hem de eğitmenlik anlamındaki başarılarıyla Varlam Nikoladze ve Fatih Sevdi gibi isimlerle birçok oyuncu yetiştirerek Türk tiyatrosuna yeni isimler kazandırmaya gayret ettik. Bu hedef doğrultusunda kurum bünyesinde öğrencilerimiz ve mezunlarımızın çeşitli oyunlar sergilediği bir de tiyatro kurduk. Müzik eğitiminde de London College of Music (LCM)’in İzmit Temsilcisi ve Yetkili Eğitim Merkezi olarak öğrencilerimizin dünya standartlarında müzik eğitimi alabilmelerini sağladık. Üstelik tüm branşlarımızda MEB sertifikası imkânı sunarak eğitmen olabilecek sanatçılar yetiştirdik.”

“Yeni dönemde yeni projeler üretmeyi hedefliyoruz”

Sen Varsan Sanat Var sloganıyla yola çıkarak hayatın her alanında sanatı gören bireyler yetiştirmeyi arzuladıklarını ifade eden Dolgun, “Bu nedenle bize heyecan veren yeni bir proje hazırlığı içindeyiz. Umarım öğrencilerimiz, velilerimiz ve ilimizdeki tüm sanatseverlerin beğeneceği bir projeye daha imza atmış oluruz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99