Flaş Kocaeli

Dostum Serpil ‘e…

10 Aralık 2015 tarihli yazısı

Dostluk; ne kadar güzel bir kelime değil mi? Herkesin hayatında mutlaka gerçek dostu ya da dostları vardır. Dostluk; düşüncelerin, yaşamların beden ve ruhun uyuşmasıdır. Hiç beklemediğimiz bir anda kalbimizden bedenimize akan sıcak bir duygudur. Mutlu olduğunda da mutsuz olduğunda da varlığına yüreğine güvendiğin bir omuzdur. En gizli sırların ortağıdır. Sırt sırta verdiğin bir kardeştir anadır babadır. Gözündeki yaşı görünce seninle ağlayan ağlarken de gözyaşlarını silen ilk insandır. Alkışlandığın da değil asıl yuhalandığın da yanında durandır. Teklifsiz kefilidir hatalarının. Günahlarının yegâne şahididir. Onca sahteliklerin arasında bir tek o gerçeği söylemelidir. Varlığını sezdirmeyen bir çınar ağacı misalidir dostluk. Aranızda kilometreler bile olsa yüreğinde hissetmelidir acısını da mutluluğunu da. Umarsızca beklentisizce koşmaktır dostluk.

Benimde hayatımı tam 5 yıldır varlığı ile ödüllendiren bir dostum var. Dile kolay tam 5 yılı geride bıraktık biz seninle. Ciğerlerimizi patlatırcasına ağlarken de, dünyaya nispet olsun diye kahkahalarla gülerken de el ele yürek yüreğiydik biz seninle. Ne zaman üzülsem ilk seni gördüm yanı başımda.
Sen annem oldun sen kardeşim oldun sen canıma can oldun. Al yüreğimi koy avuçlarına dedin. Bu yürek senin dedin. Senden gelen her şey başım gözüm üstüne dedin.
Düşünüyorum da kaç kişiye nasip olur senin gibi bir dost. Saate bakmazsızsın kapısını çaldığım güzel insan. Yüreği nasırlaşmadan hayatıma sevgiyi şefkati mantık ve yürek fırçasıyla gönderen insan. Sen benim yüreğimin gülen yanısın.
Canım Serpil ‘im hayatıma giren iyi ki tanımışım dediğim ender insanlardan birisin. Sen benim dosttan öte adını koyamadığım ama adına kardeşlik sevgi umut yürek dediğim yanımsın. Bugün senin doğum günün iyi ki doğdun iyi ki tanımışım seni bir tanem.
Her gününün mutluluk ve huzur dolu olması dileklerimle doğum günün kutlu olsun DOSTUM…

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Öğretmen41 - 11 Aralık 2015 15:42
Ellerinize yüreğinize sağlık yazılarınızı her hafta takip ediyorum çok akıcı ve güzel yazılarınız var tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim Gönül Hanım...
SuSKuN - 10 Aralık 2015 23:23
Metniniz Harika olmus Başarılarınızın Devamını Dilerim Doğum Günü Arkadasınızında Doğum gününü Kutlarım Saygılar..

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99