İlker Keleş
filmadamlartv@gmail.com
Okunma Sayısı: 2447
İlker Keleş

Bu gün bayram erken kalkın çocuklar

15 Haziran 2018 tarihli yazısı

Sevgili okurlar hepinizin mübarek Ramazan Bayramını en içten kutlarım

Büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim. Bir on bir ayın sultanını daha hüzünle uğurlarken ramazan bayramınıda karşılamanın sevinci içindeyiz.

Nerde o eski bayramlar dediğinizi hatırlar gibiyim yaşım itibari sizlerden küçük olmama karsin, eski bayramlardaki o sevinç şimdilerde yok.

Şimdiki tablet gençliği o günleri bilmesede biz rahmetli barış mançonun "bugün bayram erken kalkın çocuklar" şarkısı ile uyanirdik şimdi radyolarda bu şarkı pek duyamasakta o zamanlar bayram için alınan kiyafetlerimizin yatağımızın baş ucunda durduğunu hatırlar gibi oldunuz degilmi.

O zamanlar erkek  çocuklarının vazgeçilmezi Ütulenmiş kumaş panrolon yanında çok renkli seçenekler olmasa da bir gömlek ve cirlop gibi  rugan ayakkabı kız çocuklarında durum farklı seçeneği bol birbirinden güzel etekler renkli ayakkabılar fırfırlı ekoseler vardı. 80's & 90's yıllarda doğru dürüs otomobilmi vardı. Saatlerce semt otobüslerini beklerdik gelsinde annanemize, babannemize gidelim ellerini öpepim harçlık alalım diye hey gidi günler hey.

 

SİYASETTEN UZAK DURALIM

Kimilerine göre örf adetlerin bayram ziyaretlerin yerine getirileceği, kimilerine göre ise deniz, kum ve güneşten ibaret bir kısa tatil fırsatı yeni nesil çocuklarımızın bayram sms leri ise bir başka muamma. Bu bayram sms atmayı bir kenara bırakıp az da olsa arayıp bayramlaşın  kabir ziyaretlerini aksatmayın. Dostça akraba ziyaretlerinde ise siyaset yapmayın malum seçim kapıda yapmayın ki kırgınlıklar olmasın.

Bayram olduğunu, hoşgörüyü, tevazuuyu, sevgi ve saygıyı unutmayın olurmu ve herkese iyi bayramlar demeyi unutmayın. 

PosterMaker-1528915002507

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Fadime kaplan - 15 Haziran 2018 13:00
Elinize saglik cocuklugumuza gittik dediginiz gibi simdi bayrmlar eskisi gibi degil
Recep - 15 Haziran 2018 01:07
Çok fazla yazım hatası ve devrik cümleniz mevcut nerde o eski bayramlar dediğimizi hatırlayamazsın sn keleş duyumsamak fiili yada duyar gibiyim diyebilirsiniz tavsiyem bol bol kitap okumanız ve size bu köşeyi ayıran admine kallavi bir teşekkür etmenizdir.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99