Flaş Kocaeli

Flaş Kocaeli Uyarmıştı. Gülaçtı Kuyumculuk Kapandı

21 Haziran 2018 yılında Flaş Kocaeli Gazetesi olarak uyarıda bulunmuştuk.İlimizin en büyük kuyumcularından biri olan Gülaçtı, Tüysüzler kuyumculuk ve İslam Kadıçeşme'nin vukuatlarinda sonra işlerini epeyce büyütmüştü.

Sahibi Hüseyin Gülaçtı da inşaat dahil bir çok iş sonrasında hakkında bir çok dava açılmıştı.Hatta 2016 yıllarında Hüseyin Gülaçtı 2 yıl 7 ay hapis cezası bile almıştı.Şikâyeti Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK)  yapmıştı.Hüseyin Gülaçtı'nın suçlanma gerekçesi ise 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’na muhalefet etmesiydi.Altın hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. Kocaeli'de bir çok kuyumcu bu hareketlilik karşısında sıkıntıya giriyor.

HALK ARTIK KORKUYOR

Bu sıkıntılı süreçte ise bazı kuyumcular zor dönemleri yasak olmasına rağmen kredi kartı komisyonculuğu ile yada  farklı işler ile  atlatmaya çalışıyor. Önce Tüysüzler sonra İslâm Kadıçeşme. Halk artık korkuyor, paralarını kuyumcularda tutmuyorlar. Hâl böyle olunca da büyük kuyumcular ya başka işlere yöneliyor yada sermaye azaltımına gidiyor. Buda insanımızda güven kaybına sebep oluyor.

BURADA SERVET YATIYOR

GÜLAÇTI kuyumculuk Kocaeli'de sevilen ve güvenilir bir firma. Fakat GÜLAÇTI Kuyumculuğun eskiden vitrin camından baktığı zaman insan içinden , burada Servet yatıyor, buradaki bilezikler ile elli daire alınır diye hayal kurardı. Fakat şimdi GÜLAÇTI Kuyumculuk vitrininde neredeyse hiç bir şey yok gibi bir görüntü var.Bu görüntüler karşısında acaba GÜLAÇTI Kuyumculuk krizlere dayanamayıp kapatmaya mı hazırlanıyor diyor insan.

WhatsApp Image 2019-05-02 at 11.04.38

 

EKONOMİK SIKINTILARDAN DOLAYI KAPATMAYA HAZIRLANDIĞI YÖNÜNDE

Bir çok kuyumcunun vitrininde milyonlarca lira değerinde altın dururken GÜLAÇTI 'nın vitrininde elle sayılacak kadar az altın olması, firmanın ya inşaat işlerine ağırlık vereceği yada ekonomik krize girdiği düşünülüyor.Bu görüntüler acaba GÜLAÇTI firması iflas mı ediyor, batıyor mu dedirtiyor insanlara.Halk arasında yayılan dedikodular da bu tezi bu doğrular gibi, vatandaş GÜLAÇTI kuyumculuğun da ekonomik sıkıntılar dan dolayı kapatmaya hazırlandığı yönünde.

“YAZILI KART UYGULAMASI YOKTUR” DEMİŞLERDİ

Eski davalarından ceza alan Hüseyin Gülaçtı o zamanlar savunmasında şu kelimeler ile kendisini savunmuştu. “Vatandaşa ileride geldiklerinde ödemede kolaylık olması açısından aldıkları altının gramını yazan kartlar verilir. Ancak üzerinde para miktarı yazılı kart uygulaması yoktur” diyordu fakat o zamanlar piyasada üzerinde alınan para miktarının belirtildiği yığınla kart dolaştığı iddia ediliyordu.

ŞİKAYET VAR

Bir çok şikayet var. GÜLAÇTI Kuyumculuk hakkında, önümüzdeki günlerde bize gelen vatandaş şikayetlerini sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

İzmitli - 02 Mayıs 2019 18:51
çok üzüldüm gerçekten iyi bir esnaftı Hüseyin bey herkesin işini görmüştür ben dahil

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99