"1 Haftalığına Büyüdük” seyircilerin beğenisini topladı

Amatör ruhla hazırlanan ama profesyonelce sunulan "1 Haftalığına Büyüdük” çocukların büyüklerin işini beğenmemesi üzerine anne ve babayla yer değiştirmelerini konu alan tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

İzmit Halk Eğitim Merkezi tarafından 9 aydır eğitim alan ve eğitimleri başarıyl atamamlayan Eda Gizem Cengiz’in Öğrencileri sergilediği "1 Haftalığına Büyüdük” adlı tiyatro oyunu 10.10.2018 tarihinde İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelendi.

 

YÖNETMEN EDA GİZEM CENGİZ

Eda Gizem Cengiz’in yönetmenliği yaptığı ve oyuncular NalanAltıntaş, GürayYılmaz, HarikaDere, Ercan Işık, Burak Güren, Fatih Ersöz ,Ezgiler Gül, Ayşe Öztürk tarafından sergilenen "1 Haftalığına Büyüdük” adlı oyun büyük olmanın zorluklarını izleyenlere hem güldürerek hem de bir o kadar düşündürerek anlattı.

Tiyatro çıkışında açıklamada bulunan Eda GizemCengiz “İlk yönetmenlik deneyimim olmasına rağmen oyuncularım sahnede devleşerek beni gururlandırdılar. Onların gönlündeki tiyatro ışığının sönmemesi için bu gibi kursları devam ettirmeli ve bu sahneleri kapatmamalıyız.Öğrencilerim bence eğer tiyatroya devam ederlerse zamanla onlarda geleceğin profesyonel tiyatro sanatçıları olabilirler.”dedi.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99