İlke Arabuluculuk ve Çözüm Merkezi açıldı

Körfez Mahallesi Yüce Rıfat Sokak'ta açılan İlke Arabuluculuk ve Çözüm Merkezi,Avukat Arabulucu İsmet Kartal, Avukat Arabulucu Hüseyin Toksöz, Avukat Arabulucu Vedat Doğusel, Avukat Arabulucu Alper Doğan ile hizmet verecek

Körfez Mahallesi Yüce Rıfat Sokak'ta açılan İlke Arabuluculuk ve Çözüm Merkezi, ,Avukat Arabulucu İsmet Kartal, Avukat Arabulucu Hüseyin Toksöz, Avukat Arabulucu Vedat Doğusel, Avukat Arabulucu Alper Doğan ile hizmet verecek. 2018 yılının Ocak ayında davalarda zorunla hale getirilen arabuluculuk müessesesi ile taraflar arasındaki anlaşmazlık yargıya taşınmadan önce bu merkezde çözülmeye çalışılacak.

 

WhatsApp Image 2018-06-22 at 18.10.06 (1)

 

YOĞUN KATILIM

İlke Arabuluculuk ve Çözüm Merkezi’nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Meclis Üyesi Volkan Yılmaz, SP’li Avukat Zafer Mutlu, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır, İzmit Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Çolak, AK Parti İl eski Başkanı Şemsettin Ceyhan ve pek çok vatandaş katılım sağladı

 

WhatsApp Image 2018-06-22 at 18.10.06

 

‘DAVALARIN YÜZDE 65’İ ÇÖZÜLDÜ’

Açılışta konuşan Arabulucu Avukat Hüseyin Toksöz, “Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nın istatistiklerine bakıldığında 2018 Ocak’tan Mayıs ayına kadar 127 Bin 845 adet arabulucu görevlendirmesi yapılmış Yüzde 65 oranında arabulucu görüşmeleriyle anlaşma sağlanmıştır. Arabuluculuk kurumu ülkemizin yargı gücünün sağlıklı bir şekilde işlemesine büyük destek ve fayda sağlayacaktır. Uyuşmazlık tarafları mahkemeleri meşgul etmeden davanın manevi ve maddi boyutunu büyütmeden huzurla yaşamlarını devam ettirmesi arabuluculuk müessesesine bağlıdır. Biz hukuk fakültesi mezunlarının bilinçli ve yasalar ve tarafların uyuşmasının esasa alan arabuluculuk faaliyetleri halkımızın hukuk güvenliğinde barış içinde yaşamasına yardımcı olacaktır” dedi.

 

WhatsApp Image 2018-06-22 at 18.10.06 (3)

 

 

DEVLETİ BÜYÜK YÜKTEN KURTARACAK

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Mutluyum, sevinçliyim ilk defa sulh adına anlaşma adına önemli bir kurumun açılışını yapıyoruz. Yargı olmazsa olmaz. Yargının olmadığı bir ülkede yaşamak mümkün değil. Adalet hepimize lazım ama her şeyi yargıya taşımak yargının görevini yapamaz hala getirir. Öyle dosyalar var ki içinden çıkılmaz hale gelmiş. O yüzden anlaşma büroları çok önemli. Yargının önünü açacak, yükünü azaltacak ve her iki taraf da kazanacak. Burada hem daha kısa sürede problem çözülecek hem de daha az masraf yapılacak. Ülkemiz adına büyük bir sevinç 4 tanıdığımız avukat büyük anlaşmazlıkları çözecek devleti büyük yükten kurtaracak” diye konuştu. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. 

 

WhatsApp Image 2018-06-22 at 18.10.06 (2)

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99