Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 2355
Hüseyin Öziri

Kocaeli gazeteciler cemiyeti (KOGACE)

28 Kasım 2017 tarihli yazısı

Kısa adı Kogace olan, benimde üyesi olmaktan gurur duyduğum Kocaeli Gazeteciler cemiyeti yaptığı işler ile Türkiyede’ki şubelerin içinde en üst noktada diyebilirim. Arada internette gezerken diğer illerin cemiyetlerine bakıyorum da hepsini toplasanız bir Kocaeli şubesi etmez.

 

Bu yazıyı neden kaleme aldığıma gelince, geçenlerde aynı hafta hem annemin hemde babamın rahatsızlığı için Konak hasatanesine gittim. Kasaya kayıt yapmak için gittiğimde ücret sordum, bana verilen cevap 60 tl idi. Çıkardım verdim . Tam o sırada aklıma daha önce sosyal medyada başkan Çetin Gürol’un yazdığı bir anlaşma geldi. Dönüp kasadaki bayana, pardon dedim ben gazeteciler cemiyeti üyesiyim bir indirimimiz varmı dedim. Kasiyer bayan evet sizin yüzde yüz indiriminiz var diyerek parayı bana iade etti.İki gün sonra babam için gittiğimde yine para almadılar.

 

Aynı şekilde geçen gün çocuklarım rahatsızlandı bu seferde Özel ilgi hastanesine getirdim, buradada hatrı sayılır bir indirim sağlandı gazeteciler cemiyeti üyesi olduğum için.
Gölcükte bir mekana gittik yüzde 25 indirim, Kartepede bir yere gittim indirim , Darıca’da bir yere gittim indirim.İstanbul'a gittim Metro Turizm indirimli.

 

Bazen cemiyet eleştiriliyor, haksızca üstüne gidiliyor, aidatlar ödenmiyor, iktidar yanlışı deniliyor, siyaset bulaştı deniliyor. Senelik 20 tl vermeyen bazı üyeler, yüzlerine gülüp arkadan konuşan bazı üyeler, sırf eleştiri olsun diye yahut bir istedikleri olmadı diye başkanı ve yönetimini eleştirenler, hep başkan Gürol ve yönetiminin hatasını kollayan üyeler neden her platformda siz öndesiniz? Cemiyeti eleştireceksin ama basın onur gününde otele önce gideceksin, Başkanı eleştireceksin ama bir torpil için yine onu arayacaksın, cemiyeti kötüleyeceksiniz ama başınız sıkıştığında cemiyeti arayacaksınız, dik durun omurgalı olun.

 

Türkiye’de bir ilk gerçekleşti basın sitesi kuruldu. İlk önce eleştirenler kayıt yaptırdı, hiç peşinat verilmeden konutlar yapıldı. Çok kısa bir süre sonrada konutlar teslim edilecek, o bölgede bu şekilde bir konutun fiyatı en az 300 binden başlıyor beyler, gözünüzü açın biraz. Böyle güzel bir işte bile ödeme şartları belli olmadan başkan ve yönetime vurmaya kalkıyorsunuz edep yahu.

 

Ben Başkan Çetin Gürol ve yönetiminden helallik istiyorum ; Başkanım , cemiyet sayesinde 2017 yılında en az 2-3 bin lira cebimde kaldı, giderim ise sadece 20 tl aidat. Bu siz ve yönetiminizin yaptıkları anlaşmalar sayesinde oldu teşekkür ederim.

 

Son olarak bir söz var onu paylaşmak istiyorum;

 

“Sağ el sol eli yenmekle bir şey kazanmaz”

“Fırsatlardan yararlananların baş yardımcıları onları kaçıranlardır” (Özdemir Asaf)

 

Artık biririmizle uğraşmak yerine Kocaeli’de basının gücünü artıralım, bunun için üyelere ihtiyaç var, bunun için vatandaşa ihtiyaç var ve bunun için siyasilere ihtiyaç var.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99