Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 902
Hüseyin Öziri

Türkiye'de Lidere Sadakat

17 Kasım 2019 tarihli yazısı

Biz Türkleri'n yapısında ve kalbinde lidere sadakat ve itaat her zaman var olmuştur. Babaya itaat, öğretmene itaat, eşe sadakat çocuğa şevkat. Bunlar bizim töremizdir.

Bir Stk yöneticisi iseniz başkanınıza sahip çıkacaksınız, bir parti yöneticisi olmanız halinde başkana sadakat en önemli unsurdur, dürüstlük ve sadakat eş anlamlıdır.

Günümüzde bu kavramlara uyan az sayıda isim kaldı. Bunlardan biri de şüphesiz MHP Kocaeli il başkanı Aydın Ünlü'dür. Genel Başkanına her dönemde kalben bağlı olduğunu gösterdi, bunun nedeni belliydi, MHP lideri Bahçeli'nin, milliyetçiliği kanına işlemiş, Dr Devlet Bahçeli ülkesine ömrünü adamış bir isim

Bu dünyada hüküm süren tüm milletler arasında biz Türkleri'n en büyük özelliği olmuştur, sadakat ve adalet. Liderler adaletli olduğu müddetçe yönetimleri sadakatli olur

Türk Ulusu kurulduğu günden bu güne kadar çeşitli ülkelere hükmetmesine rağmen anti emperyalist, yani sömürgeci ve kendi kültürünü, dinini hakimiyeti altına aldığı milletlere dayatma yapmayan tek millettir, aynı zamanda da milliyetçi bir millettir.

Türk Halkı'nın bu denli adil ve hakkaniyetli olabilmesinin ve bu güne kadar bu özelliğini kaybetmemesinin de en büyük sebebi lidere olan sadakat ve itaat özelliğidir. Halkımız için lider, Türk Milleti'nin her şeyidir. Yolunu ışık tutandır geleceğini yön verendir.

Türk ulusuna lidere sadakat ve itaati Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk öğretti, Çanakkale de ben size savaşmayı değil  ölmeyi emrediyorum dediğinde bir kişi bile şüphe edip sorgulamamış, biz böyle bir milletiz.

 

Aydın Ünlü lidere sadakatin son örneğini dir bence ideolojisi,  düşüncesi yaşam felsefesi hiç önemli değil, lideri sadakati öğreten bir isimdir Aydın Ünlü, MHP' nin zor zamanlarında dahi, Dr Devlet Bahçeli'nin sağlık problemi yaşadığında herkes yeni lider arayışında olduğunda, kulisler yapıldığında yine liderinin yanında oldu.

Zamanında Türkiye'nin bekası için bir çok ülkücü, Başbuğ Alparslan Türkeş'in tek talimatı ile can verdi, yani lidfere sadakat Mhp camiasının ruhunda vardı.

MHP liler, ülke toprakları üzerinde inancımıza, milletimize, vatanımıza planlar kuran dış güçlerin oyunlarını bozdular, bunlarıda liderlerinin talimatlarına uyarak onlara itaat ederek başardılar.

Aydın Ünlü lider Bahçeli' ye itaat ederek iktidar olamasak da her zaman muktedir oluruz düşüncesinde olmuştur.

Türk ulusunun örf ve adeti olan, sadakat ve itaat davranışı bazı kesimlerin, yalakalık, onun adamı, bunun adamı yakıştırmaları ile itibarsızlaştırma ve yıpratmaya çalışılsada herkes şunu bilsin ki


TÜRK MİLLETİNİN SADAKAT VE İTAATİ, ATATÜRK zamanında yeşerdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99