Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 885
Şemsettin Saral

Sendikalar Dernekler

30 Eylül 2019 tarihli yazısı

Sendika,Dernekler ,kooparatif,yardim kuruluşları,meslek odaları gibi sivil toplum kuruluşları demokrasi ile yönetilen bir ülkenin olmazsa olmazıdır. Çünkü bu türden kuruluşlar ülkelerin demokrasisini ne kadar ileri olduğunu gösterir.

 

Bu türden kuruluşların bir çok görevleri vardır,olmalıdır da.. Olmaması gereken tek şey siyaset adına ne bir söylem ne de eylemdir. Asıl amaçları elbette ki üyeleridir. Üyelerinin dışında da ülke ve halk yararına ne varsa gereğini yapmasıdır.

 

Zaman zaman basında okuyoruz. Sendikalar,dernekler,meslek odaları gibi kuruluşlar eylem yapıyor,beyanatlar da bulunuyor. Siz değerli kuruluşlar bir şeyi unutuyorsunuz önceliğiniz elbette üyeleriniz. Ancak sadece sizin nasırınıza basıldığı  zaman ses çıkarıyorsunuz . Oysa aynı topraklarda yaşanıyorsa sizden olmayanı görmezden gelemezsiniz.

 

Bir gün sıranın size de geleceğini düşünmüyorsunuz. Eğer sizden olmayanın yanında olmazsanız,eğer SORUN aynı ise (Terör,Kaz dağları,Soma kömür madeni faciası,fabrikaların kapatılması satılması,işten çıkarmalar,ekonomi gibi meseleler bu ülkenin ve siz değerli kuruluşların ortak meselesi değil midir?) birlikte hareket etmezseniz size yapılana da şikayet etmeyeceksiniz.

 

Bu türden sivil toplum kuruluşlarının ortak amacı insan olmalı. Hangi dilden, dinden,ırktan,siyasi görüşten olursa olsun. Malesef ülkemizde sadece siyaset önde geliyor. Aynı görüşe sahip değilseniz taraflar birbirlerini yok sayıyor. Böyle bir sivil toplum kuruluşu olmaz. Hedef ülke olmalı,halk olmalı.
   

Ülke için var olunmalı,halk için var olunmalı siyasi amaçlar için değil! Siz insanlar için birşey yapın,insanlar size istediğinizden fazlasını verir.


                                                                                                                                SAYGILARIMLA

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99