Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 2284
Şemsettin Saral

RESİM

10 Haziran 2019 tarihli yazısı

İZMİT belediye başkanı sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET mazbatasını aldıktan sonra, görevine başladığı ilk günlerden son birkaç güne kadar belediyede personel  değişikliğine gitmemişti. Sadece özel kalem ve bir adet başkan yardımcısının atamasını yaptı. Belediye hizmetleri rutin bir şekil de devam ederken, bir grup belediye  üst düzey yöneticileri bir yere yemek yemeğe gidiyor. Ne var bunda diyeceksiniz? Elbette herkes bir yerlere  gidebilir yer içer kimseyi  de ilgilendirmez.     

       

Ancak siz bir kamu görevlisi altı yüz elli yediye tabi hele hele üst düzey memur iseniz gittiğiniz yerde resim çektirip o resmi sosyal medyada paylaşıp ve o resmin altına kim nereye çekerse çeksin diyerek bir not düşemezsiniz. Zaten yenilen yemeklerin resmedip paylaşılması ayıp ve gayri ahlaki bir durum.

 

Benim bu resimden anladığım iki şey var. Birincisi sizi liyakata bakılmaksızın üst düzey makam sahibi yapan eski başkana bir gönderme,  tabi ki uzak ihtimal . Çekilen o resmin altına düşülen not yeni başkan sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET’ e  adeta bir göz dağı,  biz istifa da etmeyiz bir yere de gitmeyiz. Siz o makam sahibi kişiler  sizler siyaseten liyakat’ a bakılmaksızın atanmış kişiler siniz. Ve o notun nerelere çekildiğini  sizler çok iyi biliyorsunuz .

 

Bir  kamu çalışanı  halkın hür iradesi ile seçilmiş ve o kişi belediye başkanı olmuş ise siyasi görüşünüz ne olursa olsun saygı göstermek zorundadır.üst düzey bir yöneticinin her hareketi alt kadrolarca  önemlidir üst düzey yönetici yaptığı her hareket alt kadroları  olumlu veya olumsuz etkiler. Bunun ne tarafa çekildiğini en iyi bilenlersiniz.

                                                                                                               Saygılarımla

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Esra Er - 11 Haziran 2019 09:02
İbrahim Saral - 10 Haziran 2019 22:28
Sonuçta herkes kendisine yakışan davranışı sergiler.Yazıyı beğendim.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99