Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 839
Hüseyin Öziri

ALKIŞLAR YASİN ÖZLÜ'YE

04 Mayıs 2019 tarihli yazısı

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü , Ramazan ayında her gün bir vatandaşın iftar sofrasına misafir olacak.

Her akşam değişik mahallelerde farklı aileleri tanıma imkanı bulacak olan Özlü böylelikle Ramazanda da halkın arasında olmuş olacak.

Başkan Özlü iftar yemeği sonrasında da aile fertleri ve mahalleli ile çay içerek sohbet edecek ve mahallerde ki sorunlarla ilgili fikir alış verişinde bulunacak.

Özlü'nün bu davranışı şatafatlı sofralara konuk olan başkanlara örnek olacak.

Ayrıca belediye önlerinde iftar sofraları kurmaktansa, vatandaşların evlerine konuk olmak, ihtiyaç sahiplerine reklam yapmadan kumanyasını kapısına kadar  getirmek onların ramazan daki manevi duygularına ortak olmak ise maneviyatımızın  gereği, buda alkışı fazlasıyla hak ediyor. 

Gönül belediyeciliğinin tam anlamıyla hakkını vermeye kararlı olan Yasin Özlü, 31 marttan sonra normal çalışmalarına devam etti , yine mahalleleri gezen, yine kahvelerde vatandaş ile çayını içen, yolda gördüğü insanlara karşı samimi davranışı, sohbeti ile gönül belediyeciliğinin hakkını veren bir başkan Özlü. 

Tabiiki bu samimiyet zamanla değişir mi sorusu akıllara geliyor. Ama düşünün, muhtar da olsanız, başkan da olsanız, milletvekili de olsanız iftarda evinizde, aileniz ile geçirmek istersiniz.

Yada Cumhurbaşkanı nın dediği gibi Gönül belediyeciliği için halkın arasında olursunuz.

Yasin Özlü en önemi varlığı olan ailesinden uzak kalacak Ramazanda, ama o görevi gereği başkanı olduğu Başiskele belediyesindeki vatandaş ile yani ikinci ailesi ile açacak iftarlarını.

Başkan Yasin Özlü ayrıca içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının İslam alemince önemli  olduğunu ifade ederek "Ramazan ayı dostluk, sohbet ve muhabbet ayıdır ; ayrıca ibadet ayıdır, bizde bu noktada halkımızla bir araya geleceğiz , bize iletilen davetlere  icabet edeceğiz.

Güzel  ortamlarda samimi şekilde, mütevazi sofralarda yemeğimizi yiyip, o mahalledeki halkımız ile çayımızı içip sohbetimizi yapacağız dedi.

Dediğimiz gibi inşallah Özlü’nün bu davranışı diğer Belediye Başkanlarına örnek olur, şatafatlı, abartılı sofralardan uzak durulur. Erzak yardımı yapılacaksa Özlü gibi, kimseyi rencide etmeden, dinimize uygun maneviyata dikkat edilerek, önceden tespit edilmiş olan, fakir fukara, garip guraba nın kapısına teslim edilir.

Yasin Özlü yü bir kez daha alkışlıyorum, tebrikler başkan

   

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99