Flaş Kocaeli
Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 1488
Hüseyin Öziri

Hürriyet İzmit’i İstedi ve aldı

03 Nisan 2019 tarihli yazısı

Kocaeli'de en merak edilen ilçe şüphesiz İzmit idi. Sibel Gönül ve Fatma Kaplan Hürriyet arasında çekişmeli geçeceği zaten biliniyordu, ama bu kadar küçük bir fark ile seçimin sonuçlanacağını kimse tahmin etmiyordu.

Sibel Gönül’ün son anda aday olması, Hasan Ayaz varken Zekeriya Özak varken, bayan adaya bayan aday mantığını Ankara’ya kim ilettiyse Ak partinin haini odur,seçimi kaybettiren odur. İzmit mahallelerini karış karış bilen, İzmit’te yapılan tüm projelerin altında imzası olan , İzmit halkının yakından tanıdığı ve sevdiği Hasan Ayaz ve Zekeriya Özak  isimlerini yok sayanlar seçimi altın tepside Fatma hanıma sunmuşlardır. Bunların yanı sıra Fatma Kaplan Hürriyet e yapılan saldırılar, afiş oyunları, isimsiz gazete oyunları, engellemeler, sansürler yani herşeye rağmen kim ne derse desin Fatma Kaplan Hürriyet eze eze aldı.

Peki Chp nasıl aldı İzmit’i.

Şöyle söyleyeyim, İzmit’te kadın adaya karşı kadın aday anlayışı baştan beri yanlıştı. Fatma Kaplan Hürriyet bir senedir hep sokaklarda, Kocaelispor’un her maçında yerini aldı, vatandaşın sırtını sıvadı, çocuklara şevkat gösterdi.

Peki Sibel Gönül nasıl aday oldu?

Yıllardır İzmit’e uğramadı, hiç bir siyasi toplantıya katılmadı, en önemli olanı İzmit halkı onu tanımadı, kendini tanıtamadı.

Sibel Gönül yerine, Hasan Ayaz yada Zekeriya Özak gelse idi bu seçimi Ak parti alırdı.

Herkez Sibel Gönül’ün yanlış aday olacağını, olursa kesin kaybedeceğini söyledi.

Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne zaman İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül dedi, işte o zaman tüm partililer teşkilat bilinci ile ortak hareket etmek zorunda kaldı. Fakat yetmedi, AK parti ne yaptıysa ters tepti, Hürriyet belsa da bayanlara karanfil vermek istedi, kapıdan bile alınmak istenmedi. Afiş astı Ak parti itiraz etti, ters tepti, isimsiz gazete dağıtıldı Fatma Kaplan Hürriyet'e yaradı. Yani ne yapıldıysa ters tepti.

Evet bu seçimi Fatma Kaplan Hürriyet kazandı fakat onun yanında seçimi kazandıran bir diğer isimler Hakan Çakar'dı, Hakan Tanta idi. Bu isimler insan üstü bir gayret ile seçimin mimarı oldu. Özellikle Hakan Çakar bu güne kadar İzmit ilçenin başına gelmiş en samimi,en özverili,en donanımlı ilçe başkanıydı.

 Belsa İzmit Fatma Kaplan Hürriyet'e hayırlı olsun....

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99